H H kuulema toimitti tuotantovälineitään Aerocin tehtaalle lopettaessaan toiminnan Suomessa ja ns. kehitysjohtaja siirtyi samalla Aerocille. Olisihan H H:lla ollut omiakin tehtaita, jossa niillä olisi ollut käyttöä, joten osto on ainoa vaihtoehto. Kuka kilpailijalle toimittaisi apuja? Toiminnan jatkaminen olisi varmaan kaivannut kehittämistä, että se olisi voinut jatkua Suomessa. Valiettavasti siihen ei ollut osaamista ja tahtoa. Voisiko joku, joka tietää asiasta, valaista mitä on tapahtunut. Ainakin Suomesta lähti taas muutama sata työpaikkaa.
Ostiko H+H Aerocin
9
261
Vastaukset
- Sipo RIP
Joo. Niin siinä on käynyt. H H osti Aerocin, lopetti toimintansa Suomessa ja toimii nyt Aeroc tuotemerkin alla. Siporex on kuollut ja kuopattu.
- 21,45
Mutta "lahjoittiko" nieminen ensin koneet aerocille ja meni sitten sinne töihin kysympä vaan.
- Tää on näin jees
21,45 kirjoitti:
Mutta "lahjoittiko" nieminen ensin koneet aerocille ja meni sitten sinne töihin kysympä vaan.
Tuskimpa. Eiköhän tanskalaiset tehneet sen ihan itse. No. Nyt saadaan hyvillä koneilla tehtyä laatukamaa halvemmalla maahan tuotuna. Pontattu välisenälaatta ainakin olisi tervetullut.
- paskahousu
21,45 kirjoitti:
Mutta "lahjoittiko" nieminen ensin koneet aerocille ja meni sitten sinne töihin kysympä vaan.
Eiköhän asia ole kuulemani mukaan H H:n selvityksessä. Olen kuullut, että näiden johdosta olisi tullut kenkää? Ei ainakaan minun luottamus kestä tällaista, että siirretään valmistusta kilpailijalle. ULOS, ULOS, ULOS.
- Pelinappuloita
paskahousu kirjoitti:
Eiköhän asia ole kuulemani mukaan H H:n selvityksessä. Olen kuullut, että näiden johdosta olisi tullut kenkää? Ei ainakaan minun luottamus kestä tällaista, että siirretään valmistusta kilpailijalle. ULOS, ULOS, ULOS.
Kilpailija ja kilpailija... aeroc on tehnyt vuosikausia mm. harkkoja H H:lle. Pohjoismaiden kevytbetonimarkkinoita ovat ohjailleet taitavasti ja pitäneet muut toimijat poissa. Viimeisin vetohan on ollut siirtää Jämerä Aerocille ja vastaavasti sopia yksinoikeuksista eri markkina-alueilla. Ostat siis pohjoismaissa mistä tahansa kevytbetonia, voitot jaetaan tanskalaisten ja virolaisten kesken.
- Huhuhuuhh
Onneksi nyt saa Jämerää nyt täysin muuttovalmiina yhteistyökumppanin kautta (vähän on liian tuore yritys kyllä yhteistyökumppanina).
- 22,12
Onko jämerän pojilla lyhyt muisti.
Miten kävi mennään polleasti poteenilla porukalle.
En usko että onnistuu vieläkään vaikka poteeni porukka näyttää vaihtuvan. - terv,.,
22,12 kirjoitti:
Onko jämerän pojilla lyhyt muisti.
Miten kävi mennään polleasti poteenilla porukalle.
En usko että onnistuu vieläkään vaikka poteeni porukka näyttää vaihtuvan.Olisiko ollut iskulause "mennään polleasti potaanilla"
- Hynät palo
terv,., kirjoitti:
Olisiko ollut iskulause "mennään polleasti potaanilla"
Tai "Juha ja Aku, luu ulkona potaanilla" :€. Onkohan Halttusella vielä korttia hommaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911254Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221108- 48824
- 70820
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53760Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50695- 33672
- 60659
- 52637
- 50625