Tiedättekö Marmariksessa yhtään blues/jazz/rock -clubia/baaria, jossa käy bändejä/solisteja esiintymässä. Ei siis pelkästään levymusiikkia.
Terv. 2 päivää vielä
Blues/Jazz
Marmariksessa
3
294
Vastaukset
- sentään
niin hyvin asiat ole siellä. Kyllä siellä ollaan ihan tuolla euroviisulinjalla ja paikallista popsontaa soitetaan kovasti. Ehkä lisäksi jotain mainstreamshittiä.
- paikka!
Kaikkea ei näköjään voi saada :(
- Sartsa
Jos oikein muistan niin Marmariksen baarikadulla olisi yks elävän musiikin paikka paikan mini oli muistaakseni B52. Siellä minun mielestäni soitettiin live musiikkia ainakin kesäkuussa tänä vuonna. Mutta älkää Marmariksen vaki kävijät tuomitko jos muistan väärin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656222Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932796Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am391487Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 21913
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903