Olemme mieheni kanssa terveitä.. Kun harrastamme seksiä päivää ennen ovulaatiota niin onko varmaa että raskaus alkaa? Jos raskaus ei ala niin miksi ei?
Kysymys!!
2
91
Vastaukset
- ....................
En tiedä miten siihen oli päädytty, mutta kun kaikki on kunnosa ja yhdyntä ollut oikeaan aikaan niin mahdollisuus raskauteen on 20%.
Googlaile vaikkapa vähän. - Ei tosiaan
Ihminen on monimutkainen otus, eikä oikeaan aikaan harrastettu seksi todellakaan takaa raskautta. Kuten tuossa olikin jo vastattu, mahdollisuus on kiertoa kohden noin 20 prosenttia hedelmällisillä pareilla, jotka harrastavat seksiä ovulaation kannalta suotuisaan aikaan. Hedelmöityksen pitää onnistua, hedelmöittyneen munasolun matkan kohtuun pitää onnistua, munasolun kiinnittymisen pitää onnistua (ja kohdun limakalvon olla oikean paksuinen) ja siitä eteenpäin sitten alkion kehittymisen jatkua. Ei tosiaankaan mikään sormia napsauttamalla tapahtuva juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1551969
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281906Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue131158- 49982
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779