Eli lapseni on nyt puolitoistavuotta, on motorisesti taitava, oppi 10 kk kävelemään. No asiaan..
Eli kun lapsi aamulla herää hän on todella "kankea" eli kävely tosi vaivalloisen näköistä. Yleensä lapsi herättyään vihtyykin vain paikoillaan 1-2 tuntia heräämisestä ennen kuin alkaa liikkua normaaliin tapaan.
Voiko jalat olla tosiaan noin jumissa pitkän yön jälkeen? Vai mistähän on kysymys..
Päikkäreiden jälkeen ei ole tuollaista.
Lapsi on mielestäni aina ollut herättyään pitkään paikoillaan, ikään kuin liikkuminen tuntuisi jotenkin epämukavalta kun on herännyt.
Aamukankeutta?
Vai mitä?
2
294
Vastaukset
- meilläkin
Väsynyt, unenpöpperössä. Meilläkin kävellään kuin pingviini ja tutistaan herättyä. Joillakin kestää pitempää herätä. Minäkin jäisin vaikka kuinka makoilemaan sänkyyn vaikka kello olisi soinut. Ehkä hänellä samaa, tahtoo herätä kaikessa rauhassa, vaikka sitten heti aamusta katsoen tunnin(tai sen verran kuin jaksaa) pikkukakkosta tm lempi ohjelmaa. Kyllä meidän myös kohta 5v tekee tuota :)
- aamustondis
Ohops, luulin otsikon perusteella että täällä keskustellaan aamuerektiosta.
Kiitos ja anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh962346Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1821918- 1841497
- 248922
- 81908
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 62799
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349621