Eli lapseni on nyt puolitoistavuotta, on motorisesti taitava, oppi 10 kk kävelemään. No asiaan..
Eli kun lapsi aamulla herää hän on todella "kankea" eli kävely tosi vaivalloisen näköistä. Yleensä lapsi herättyään vihtyykin vain paikoillaan 1-2 tuntia heräämisestä ennen kuin alkaa liikkua normaaliin tapaan.
Voiko jalat olla tosiaan noin jumissa pitkän yön jälkeen? Vai mistähän on kysymys..
Päikkäreiden jälkeen ei ole tuollaista.
Lapsi on mielestäni aina ollut herättyään pitkään paikoillaan, ikään kuin liikkuminen tuntuisi jotenkin epämukavalta kun on herännyt.
Aamukankeutta?
Vai mitä?
2
294
Vastaukset 2
- meilläkin
Väsynyt, unenpöpperössä. Meilläkin kävellään kuin pingviini ja tutistaan herättyä. Joillakin kestää pitempää herätä. Minäkin jäisin vaikka kuinka makoilemaan sänkyyn vaikka kello olisi soinut. Ehkä hänellä samaa, tahtoo herätä kaikessa rauhassa, vaikka sitten heti aamusta katsoen tunnin(tai sen verran kuin jaksaa) pikkukakkosta tm lempi ohjelmaa. Kyllä meidän myös kohta 5v tekee tuota :)
- aamustondis
Ohops, luulin otsikon perusteella että täällä keskustellaan aamuerektiosta.
Kiitos ja anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597