"Virhe ladattaessa mainoksia. Virhe voi johtua mainonnan esto-ohjelmasta tai mahdolisesta häriöstä tietoliikenteessä".Tuo tulee ruutuun, kun yritän katsoa jotain esim Sarasvuon edellistä ohjelmaa. Aikaisemmin näkynyt Ok, enkä ole tiettävästi mitään esto-ohjelmaa asentanut. Mistä tämän muuten voi tarkistaa?. KJ Win 7.Kiinteä Soneran laajakaista. Silverligth ja Areena toimii hyvin, mutta Ruutu ei.Selain FF
Onko eilisellä myrskyllä vielä osuutta, asun toki kaupunkialueela ja kerrostalossa.
Onko eilisellä myrskyllä vielä osuutta, asun toki kaupunkialueela ja kerrostalossa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Firefoxsin liitännäisistä voi tarkistaa onko mainostenestäjää asennettu. http://www.mozilla.org/fi/plugincheck/
Onko flash ja Firefox ajantasalla? Entä toimiiko ruutu.fi normaalisti esimerkiksi IE11 selaimella?
Adobe. Flas pl 11 Active ja Ad Plugin ovat, ja ne toimivat IE:ssä.
Tuon yllä olevan linkin takana on Shockvave Flash, jota pyytää päivittämään eli on punaisella. Mitään plugincheckiä en huomannut. Flash ja FF ajantasalla, miten sen tarkistat?
Tuolla linkilla tarkoitn lähinnä sitä että siinä on ohjeet miten pääsee Firefoxsin liitännäisiin.
Shockwaven voi päivittää täältä: http://get.adobe.com/shockwave/
Sulla on varmasti joku mainosten esto päällä mulla teki IE ihan saman areena ja katsomo pelas,mutta ruutu ei sitten,kun olin ottanut mainokseneston pois niin ruutukin pelaa normaalisti.Toinen ihme juttu tuli,kun latasin 8.1 niin IE 11 ei näytä katsomopalveluita tulee vaan lukemaan,että Silverligth puuttuu koneelta vaikka se on asennettu ja googlella voin katsoa katsomon ohjelmat,ilmeisesti IE 11 ei tue Silverligthtia.
Silverlight toimii vain perinteisen työpöydän puolella Windows 8.1:ssä, ei siinä metrossa.
Kerrotko, miten mainoksen eston saa pois FF:ssa. IE:ssä näkyy nyt pelaavan, mutta FF huutaa poistamaan eston. En oikein tajua, mitä klikata, kun ollaan aloittelijoita.
IE11 työpöytäversio tukee Silverlightia mutta Windows 8 käyttöliittymän versio ei.