Täällä kun sanotaan totuuksia teistä Ålandiloisista rasisteista ?
Ottaako kovasti hurrien kaaleihin
Ottaakos nuppeihin
1
213
Vastaukset
Totuuksia ei täällä juuri näe. Kovin momi "hurri" tuskin tätä palstaa edes lukee. Mutta näin suomenkielisenä häpeän sitä miten suomenkieliset voivat kirjoittaa täysin totuudenvastaisesti ja haukkua yhtä Suomen maakuntaa ja sen asukkaita täysin vailla tietoa mistään maakuntaa koskevasta.
"Hurreista en siis tiedä, mutta suomenkielisenä häpeän kirjoituksianne. Eli suomenkielisenä ottaa nuppiin, ei ahvenanmaalaiset vaan te suomenkieliset junttikirjoittajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100851
- 75660
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m151427Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368