Beetakaroteeni

Oletteko syöneet beetakaroteenia ennen matkaa/sen aikana? Onko ollut mitään hyötyä, ruskettuuko paremmin?
4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olemme. Ruskettuu eikä pala.

Äänestä
  • P askapuhetta, niilä napeilla ei tee hevon v!ttua...

    Äänestä

Mulla on kokeilussa nyt tomaattipyree. Tomaatin lykopeeni auttaa ehkäisemään auringossa ihon palamista. Googlettamalla löytyy tietoa myös muista lykopeenin terveysvaikutuksista. Muistelen et jossain lehdessä oli ohje n. 3 rkl/vrk. Voin reissun jälkeen laittaa tänne viestiä auttoiko pyrekuuri.

Äänestä
  • Auttoi se. En palanut ja ehkä tavallista paremmin rusketuin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naikkonen2 kirjoitti:

Oletteko syöneet beetakaroteenia ennen matkaa/sen aikana? Onko ollut mitään hyötyä, ruskettuuko paremmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu