Kylpyhuoneremontti Tampere: Muurausliike Muurikivi Oy

Homma toimii!

Teetimme kylpyhuoneremontin Muurausliiket Muurikivi Oy:llä. Urakkaan kuuluivat vanhan purku, uuden seinän tekeminen, tasoitukset, lattikaivon vaihto, putkistojen tuominen pintavedoiksi, vesieristys, laatoitus, kalusteiden asennus, uusi ovi ja katon panelointi. Urakasta on vuosi, jälki on edelleen kaunista katsella, kaikki toimii, vesieristykset ovat pitäneet (tilat on kosteusmitattu toisen remontin yhteydessä) ja homma toimi urakan aikana todella hyvin.

Miehet olivat paikalla silloin kun oli sovittu, pitivät kaikki työkalut ja tilat hyvässä järjestyksessä ja laskutus piti tismalleen sovitusti kutinsa.

Sama firma teki myös keittiöremonttimme ja on parhaillaan tekemässä WC-remppaa. Ja homma toimii edelleen! Suosittelen lämpimästi!

5

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rakennustarkastaja

      Kyllä Muurasliiket Muurikivi Oy on aivan ehdotonta huippua mitä tulee seinien tekemiseen, tasoituksiin, kalusteiden asennuksiin, uusiin kaluste asennuksiin, kaivon putkistovaihdotuksiin ja katon panelointiin.

      Minäkin olin seuraamassa tapausta, jossa tehtiin ekana nuo edellämainitut ja sitten toinen remontti minkä yhteydessä mitattiin kosteudet. Sitten tietysti erikseen WC remontti ja taas erikseen keittiöremontti. Monta remonttia, mutta tiedätte kenelle kilauttaa !!!

      Hyvä Muurausliiket.

    • Rakennustarkastaja2

      Kappaa, siinä on muurausliike keksinyt mainostaa omaa firmaansa asiakkaana ja rakennustarkastajana. Olisi edes jättänyt viestien väliin hieman aikaa niin joku voisi mennä lankaan.

      • rak.tarkastaja, yes.

        Rakennustarkastaja ilmoittaa nimensä ja puhelinnumeronsa, niin homma selviää....


    • Anonyymi

      Ihan hyvä tuokin oikeasti on

    • Anonyymi

      Tais naukua ja napsua saumat ja saumaukset kusirakoon vuoden jälkeen tehdystä remontista?

      T:Kusikaro-Hukkaw

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      19
      3913
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      223
      3724
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2669
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      22
      2613
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2402
    6. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      33
      2339
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2276
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2136
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1621
    Aihe