Onko vaarallista etsiä susia?

petokuvaaja

Asun Itä-Suomessa ja lähellä liikkuu kaksi susilaumaa ja öisin niiden ulvonta kuuluu hyvinkin läheltä kotitaloani ja olen ajatellut että yrittäisin napata kuvan sudesta tai jopa kokonaisesta laumasta. Mutta onko se kuinka vaarallista mennä yöllä metsään josta kuuluu ulvontaa, kuvaamaan sutta? tai päivälläkin? Mitä olette mieltä?

2

300

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paappa 2

      Onhan se ny tääläki toristettu monehen kertahan, notta ei petoeläämet vaarallisia oo!! Eiku rohkiasti vaa kuvaamahan! Katto sitte, notta kameras on akut latingis jottei jää vaa mitää kuvaamata! Jäämmä orottamahan miälenkiinnolla rokumenttia Itä-Suomen öisestä mettästä!!

    • Cam-man

      Tuskinpa onnistuu ilma kojua,karkuun vaan lähtevät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe