Mitä suosittelisitte, jos haluaa lukea mukavia juttuja äitiydestä aikuisen ihmisen/ihmisten kirjoittamana? En jaksaisi näitä teinianorektikkoyhyykaikkionpaskaa-blogeja lukea :/ menee omat päivät pilalle kun lueskelee tällaisia... jotain rauhallista ja aikuismaista? :)
On toki siis ok, että jotkut nuoret äidit kirjoittelevat juttuja nettiin omasta elämästään ja miten ovat selvinneet, mutta esim. mutsis on-blogin Emiliaan petyin suunnattomasti hänen tv-ohjelmansa myötä. Miten voi olla kahden lapsen äiti? :( tosi epäkypsä... vai onko jotain mt-häiriötä taustalla? Sitten on Karostardust, jossa on jo paljon iloisempaa meininkiä, mutta vähän teiniblogi sekin on.
Eli kivoja blogeja hakusessa! :) nostetaan hiukan "normaalia" äitiyttä myös kehiin eikä näitä skandaaliblogeja... itselläni menee kohta mielenterveys :D
Olisiko jossain oikeasti kivoja äitiysblogeja?
3
342
Vastaukset
- plaaplaaplaa
Tiedän erään melkein 30 vuotiaan äidin kirjoiyttaman blokin. Se ei sisällä pelkkää lapsi asiaa ja ko. kirjoittaja on alkujaan YH mutta nyt suhteessä. Onko aloittajalla semmoiseen kiinnostusta vai onko YH kohta ehdoton ettei ole saanut olla? Ja käykä melkein 3kymppinen aikuisesta?
- Äityli87
Siis ihan lähinnä perhe-arkea, ei se haittaa jos on yh, mutta ihminen joka kirjoittaisi asiaa eikä draamaa. En tiedä sitten kirjoittelevatko normaalit suomalaisäidit arjestaan kovin paljoa :D draamahan toki vetää enemmän lukijoita, mutta jos olisi joku bloggari joka ei haalikaan lukijoita :)
- blooiiooo
Amalian harvinainen sairaus on ihana blogi, mun suosikki :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733256
- 622555
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562186Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942115- 552022
- 421634
- 401610
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141303EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391218- 61123