suomalaisia vanäjällä

seuraavailla

Hei!
Tiedättekö onko mitään palstaa netissä mistä voisi etsiä suomalaisia, jotka ovat Venäjällä? Siis viettävät paljon aikaa..itse olen nyt venjällä pitkään ja ajattelin, että jos löytyisi suomalaista seuraa.

4

960

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NaapuriOnRuotsalaine

      Ainakin venäläisten suosimassa sosiaalisessa mediassa (vkontakte....) siellä on aika paljon kaikenlaisia ryhmiä niin varmasti löytyy. Jos majailet isossa kaupungissa niin eikun suomenlippu kouraan ja torille kävelemään, kyllä joku sut löytää ;)
      Itse majailen vielä muutaman kuukauden Omskin lähimetsissä, täällä on aika paljonkin suomalaisia/suomea puhuvia kun ihmisten ilmoille menee.

      • seuraavailla

        Hei! Kiitos kovasti viestistäsi :) Joo isossa kaupungissa ollaan, Pitääpäs kokeilla jos sattuis törmäämään suomalaisiin torilla! Yllättävää, että Omskistakin löytyy paljon suomalaisia.


      • Julia205
        seuraavailla kirjoitti:

        Hei! Kiitos kovasti viestistäsi :) Joo isossa kaupungissa ollaan, Pitääpäs kokeilla jos sattuis törmäämään suomalaisiin torilla! Yllättävää, että Omskistakin löytyy paljon suomalaisia.

        Voisin auttaa etsimään suomalaisia. Olen itse venäläinen ja asun Suomessa)


      • uteelias
        Julia205 kirjoitti:

        Voisin auttaa etsimään suomalaisia. Olen itse venäläinen ja asun Suomessa)

        Missä päin asut? Mutta taitaa olla turhaa tämä kysymys, kun ei tapaus varmaankaan tällä sivustolla paljoa käy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      111
      7124
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      33
      4199
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      39
      3675
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      398
      1940
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1438
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      62
      1357
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1078
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      172
      1055
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1010
    Aihe