millä pärjää?

mikä olisi parhain/järkevin ostos jos hinta on 200-350€ Semmonen näytönohjain jolla pärjäisi sitten vuoden tai parikin vuotta?
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Säästä vielä hetki niin, että sinulla on se 400€. Kun hinnat ovat hieman "järkiintyneet", niin saisit Nvidian 6800GT:n

No mutta jos just nyt tahdot näytönohjaimen ja tuohon hintaluokkaan, niin ehkäpä jokin 6800-malli (siis ei mitään kirjaimia tai sanoja tuolla perässä).Perus 6800 on nopeampi kuin Radeon 9800XT

Äänestä
  • Itseasiassa nyt saa jo alle 400e(n.360e)asuksen 6800gt.

    Äänestä

  • KoRn kirjoitti:

    Itseasiassa nyt saa jo alle 400e(n.360e)asuksen 6800gt.

    Epäolen vahvasti että se ei ole 6800GT,taitaa olla kellotettu 6800

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja kirjoitti:

mikä olisi parhain/järkevin ostos jos hinta on 200-350€ Semmonen näytönohjain jolla pärjäisi sitten vuoden tai parikin vuotta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu