Riian ostari

Tuli just heinäkuussa käytyä siellä lomareissulla.
Jotenkin tuntuu pahemmalta sellaiset katastrofit uutisista kuultuna kun on itse ollut ko. paikalla. Vai mitä mieltä olette?
Vaikka, kyllä se tsunamiuutinen silloin vuosia sitten oli järkytys vaikken Thaimaassa ole ikinä käyny :(
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minäkin olen käynyt samassa ostarissa muutama vuosi sitten.
Mieleen jäi se että miten halpaa siellä oli. Liha viinit ym ihan pilkkahinnalla. Asiakkaita oli lähimaista ja jokaisella parit ostoskärryt täynnä tavaraa. Esimerkikis viini bäki maksoi noin 3 e ym joku possunfile 6 e

Kuule kyllä se joskus voi olla pienestä kiinni ettei mitään satu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Priekkaa! kirjoitti:

Tuli just heinäkuussa käytyä siellä lomareissulla.
Jotenkin tuntuu pahemmalta sellaiset katastrofit uutisista kuultuna kun on itse ollut ko. paikalla. Vai mitä mieltä olette?
Vaikka, kyllä se tsunamiuutinen silloin vuosia sitten oli järkytys vaikken Thaimaassa ole ikinä käyny :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu