Tarviiko 2v 2 toppahaalaria?

ei oo tietoo

Päiväkotiin ehkä menee, joten tarviiko silloin olla 2 toppahaalaria vai jo sitä ennen?

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raparipat

      Meillä on aina ollut lapsella vähintään kaksi toppahaalaria, koska olemme ulkoileva perhe. Ei olisi mukava pukea lapsen ylle lumessa kastunutta haalaria ja toki niitä säännöllisesti - joskus jopa viikottain, pestäkin täytyy.

      • 2 haalaria+kurap, ok

        kurapukuhan on olemassa niin sitähän ei lasketa tietystikään mukaan


    • h4dddd

      Meillä on lapsilla aina ollut joko kaks haalaria tai haalari ja kaksosanen puku, koska jos toinen kastuu, on toinen kuivana/puhtaana. Me kun emme omista kuivausrumpu tmv. systeemejä ja en halua ulkoiluaikaa kuluttaa haalarien varjelemiseen :D Sinänsä nyt varsinaisesti hoitoon ei erillistä pukua tarvitsisi, vaa on se haalari ainaki nyt kurakeleillä usein ollu sen näköinen, että koneeseen vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      201
      7048
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2086
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1718
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1410
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1278
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1165
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1094
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1036
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      257
      985
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      979
    Aihe