Emil vai Erik?

Kumpi parempi nimi pojalle noin niinku yleensä?
7208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Emil. Erik on jotenkin kökkö. Erikin tilalle mieluummin vaikka Eero.

Äänestä

Molemmat ovat melko hintahtavia nimiä...

Äänestä

Eemi ja Ertti

Äänestä

Kummatkin nimet ovat sopivia sekä ensimmäiseksi että toiseksi nimeksi.
Se, kumpi on parempi, riippuu nimestä, jonka yhteyteen se tulee.

Äänestä

suomalaiselle ei kumpikaan

Äänestä

Emil on pehmeämpi nimi kuin Erik. Kumpi sopii paremmin pojalle/tulevalle miehelle??

Erik on napakampi nimi. Sopii myös toiseksi nimeksi - kuten Emilkin.

Emil Oskari
Olavi Emil
Emil Ilari

Erik Anton
Erik Johannes
Oula Erik

Äänestä

Emil ja Erik sopivat korkeintaan sonnille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiosaapäättää kirjoitti:

Kumpi parempi nimi pojalle noin niinku yleensä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu