Menkää Crystal Palacen peliin.Pikku ohjeita. LontoonLiput.fi liput Crystalin peliin ,toimi. Heathrowilta Piccadilly linellä Holborn asemalle,menee suoraan kesti n.tunnin Siitä n.1 km lipputoimistolle(helppo mennä ku hieman katsoon google mapsista reittiä). Metro lippuja kentältä automaatista tai oli toimisto mistä ostaa lippuja. Hinnat 8,6 päivälippu 1-6 zone tai 5,5 kertalippu. Victoria asemalta menee peliin juna laitureilta 9-12 kentälle, matka kestää n 25 min. Hinta 8 päivälippu 1-4 zone. Asemalta suoraan oli pubi missä porukka kokoontui illan peliin ja myös sen jälkeen.Meno oli tosi rento ja urheiluhenkinen. Pubista lähti vain kulkemaan oikealle niin löytyy kenttä,siinä paikallisia kauppoja ja asumusta..
tosi fiilistä pelissä
4
211
Vastaukset
- Blue is the colour
Paljonko maksoitte lipuista peliin? Itse olisin menossa katsomaan chelsea-Chrystal palacea ensi kuussa, mut halvin lippu minkä olen netistä löytänyt on 127 euroa! En ihan saata tuota hintaa maksaa...ehkä menen pubiin kattoo matsin.
- hki5
80 e. paikallis peli niin varmaan on täynnä
- Ex-Chelsea fanit
Minä liityin yhdessä poikani kanssa viime kesänä Chelsean jäseneksi varmistaakseni liput heidän otteluun. Syksyllä pääsimmekin B-kategorian otteluun mutta keväällä yritimme Arsenal-matsiin. Olisi pitänyt käydä katsomassa kauden aikana yli kymmenen heidän peliään saadakseen riittävästi uskollisuuspisteitä ja sitä kautta oikeuden ostaa liput. Seura ei huomioi ulkomaalaisjäsenten hankalampia järjestelyjä otteluun saapumisessa. Kirjoitin seuralle s-postin ja ohjeena oli liittyä Suomessa paikalliseen kannattajaklubiin. Sieltä en kuitenkaan kolmessa viikossa vastausta saanut. ÄLKÄÄ IKINÄ liittykö kyseisen seuran jäseneksi, se ei takaa ottelulippua! Meillä oli lennot ja hotelli jo maksettuna, joten ostamme liput sitten mustasta pörssistä stadionin edustalta ja ryhdymme jatkossa kannattamaan toista jalkapalloseuraa.
Varmasti tuo "small print" lukee heidän sivuillaan ja myös paikalliset kärsivät moisesta säännöstä. Ennen kun liittyy mihinkään niin on hyvä esim. mailata tai soittaa seurojen toimistoille. Tyhmää nyt jos "oman mokan" takia lopettaa jonkun seuran tukemisen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325207Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3934482Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483799KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1322928Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112480Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181998Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511972- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241449