ja olipa ihana ,,,aivan loistava laulaja ja niin ihanan karismaattisen komea.
Veti vanhoja listahittejä Smokie ajoilta ja sitten omia.
Ihmettelen että ei missään musaosioissa mainintaa keikasta ym vaan kaikkea suomalaista soopaa vaan jostakin Cheesistä jota en ees tiedä.
Rakastuin Chris Normaniin jälleen kerran...
Mies kaipaisi paljon enemmän osakseen näkemystä.
Ottaisin heti jos saisin...peittoaa kaikki suomen ja monet ulkomaan nykybändit mennentullen..
Jos ois mania lähtisin ympäri maailmaa sen kiertueille
Smokie yhtyeen laulaja Chris Norman finlandiatalolla 19.11.13
4
2961
Vastaukset
- Inhottava tyyppi
Minulla ihan erilainen kuva tästä miehestä.
Norman antaa itsestään todella leuhkan vaikutelman jo tuolloin 70 luvulla.Näkee kaikista Smokien videoistakin tyypin leuhkat ilmeet ja eleet.Yleensä saksalaiset artistit on koppavia ja leuhkoja.
http://www.youtube.com/watch?v=zfc8x0NWtIE
Tässäkin videossa näkee Normanin leuhkuutta. En ole havainnut, että Chris Norman olisi jotenkin leuhka tyyppi. Olen katsonut hänestä hasstatteluja ja on ystävällinen, ei diivaile, asiallinen, iloinen. Nuorenakin yleensä hymyili iloisesti ja hurmaavasti ja eipä sitä voi leuhkaksi sanoa. Ja muuten Chris Norman on englantilainen, syntynyt Yorkshiressa.
Chris Norman on super. Oli sitä laulajana jo Smokien aikoina ja on ollut soolourallaankin. Vielä nykyäänkin ääni ihan hyvin tallella.
- Anonyymi
Voi harmi kun ei ole Suomeen tulossa, lähtisin kyllä keikalle ♡
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463220Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091952Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811791- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261212UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168