Miten poistan Blogspotin, kun...

Tumpelo

perustin sen aikoinaan Googlen kautta. Halusin siitä eroon, mutta sähläsin sen niin, että se ei ole enää Googlen kautta saatavissa (poistin kaikki G-tilin tiedot). Olen aivan tumpelo näissä, enkä tiedä edes menikö se näin.
Kuitenkin blogilla on yhteys sähköpostiini, koska anonyymi blogikommentti tuli sinne.
Mulla on kaksi muuta blogia, jotka tulevat G:n kautta moitteetta esiin.
Olen G:ssä tehnyt kaikki mahdolliset haut ja temput tuloksetta. Minkä ihmeen kautta pääsen poistamaan haluamani blogin?
Ylläpidolle olen lähettänyt monta poistopyyntöä, mutta sieltä vastataan, että vain blogin omistaja voi poistaa sen.
Kiitos, jos pystyt auttamaan.

3

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikkohan se

      En ole nyt varma ymmärsinkö selostuksesi oikein, mutta koitetaan.

      Bloggerin blogit ovat aina kytköksissä johonkin google-tiliin/Gmailin sähköpostiin ja oletan sen olevan tapauksessasi se sähköpostiosoite, jonne sinun mainitsemat blogikommentit ovat tulleet. Koska sanoit tietäväsi että sähköpostiin on tullut kommentteja, sinulla on ilmeisesti pääsy vielä kyseiseen sähköpostiin? Mene siis ensin osoitteeseen blogger.com ja kirjaudu sisään sen sähköpostin kirjautumistiedoilla.

      Nyt sinun pitäisi olla sivulla jossa listataan mm. kaikki tähän osoitteeseen listatut blogisi. Jos/kun siinä näkyy blogi, jonka haluat poistettavaksi niin klikkaa sen nimeä jolloin siirryt blogin hallintapaneeliin. Seuraavaksi mene valikossa Asetuksett -> Muu, niin aivan ylimmäisenä Blogityökalut -kohdassa pitäisi olla "Poista Blogi".

      • Mikkohan se

        Sen verran korjaan tekstiäni, että (viimeisessä kappaleessa) "tähän osoitteeseen listatut blogisi" -> "tähän osoitteeseen yhdistetyt blogisi".

        Yleensäkin jos tuolla ohjeistuksella ei toimi niin ilmoita minne asti edes pääsit tai että missä seinä tuli vastaan.


      • Tumpelo
        Mikkohan se kirjoitti:

        Sen verran korjaan tekstiäni, että (viimeisessä kappaleessa) "tähän osoitteeseen listatut blogisi" -> "tähän osoitteeseen yhdistetyt blogisi".

        Yleensäkin jos tuolla ohjeistuksella ei toimi niin ilmoita minne asti edes pääsit tai että missä seinä tuli vastaan.

        Kiitos, sinun ohjeesi mukaan tapahtui sama kuin minun lukuisilla eri yrittämisillä, eli näkyy vain ne blogit, joita ei poisteta.
        G:llä ei enää ole yhteyttä poistettavaan blogiin. Jostakin G:n ohjeesta luin, että jonkun G-kaverini pitäisi ottaa yhteys haluttuun blogiin ja sitten tehdä jokin toimenpide, liittyä lukijoihin? Siten se saataisiin takaisin G:n yhteyteen.
        En löydä enää sitä ohjekohtaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3623
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2264
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1885
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1629
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      17
      1615
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1568
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      83
      1315
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1287
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1232
    Aihe