Kokkolan keskustassa oli puhjennut eilen jossain yksityisasunnossa niin paha riita, että joku mies uhkasi hakea aseen ja mitä lie olisi tehnyt ellei poliisi olisi kerennyt ajoissa paikalle. On se kauhiaa, kun kotona yllättää tuollainen väkivalta, että pahoinpidellään ja uhkaillaan voisiko se johtua mustasukkaisuudesta?
http://www.kp24.fi/uutiset/351706/Kaksi-pahoinpitelyä-Kokkolassa-viikonloppuna
http://www.kp24.fi/uutiset/351706/Kaksi-pahoinpitelyä-Kokkolassa-viikonloppuna
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mä ymmärrän hyvin sun huoles, ko ainaki niis talouksis josson viinapullo ja ase käytös voi olla piilevä vaara, et jompikumpi saa vallan eli toisesta pitäs luopua vasiten, jos mustasukkasuus saa jatkuvasti ylivallan, et semmosta täl kertaa.
Eipä uhkaile enään, koska tietääkseni noin törkeissä tapauksissa aseluvat peruutetaan ja uusia tuskin enään heruu. Hyväkö yksi tappava ase on taas poissa kuvioista ja rauha hetkisen maassa.
Ainaskaan sairaanloisen mustasukkaisella ei sais olla mitään aseita kö ampuu pian vaikka ihtensä seki on paha.
Mustasukkaisuuteen on saatavissa apua sitä pitää vain ymmärtää itse hakea.