Netissä ostetaan naavaa 870 euroa kilo. Lähetin viimeviikolla lentorahtina Japaniin naavaa ja laskun mukaan. Nyt tuli rahat tilille 37 kilosta, vaikka luulin olevan humpuukia koko touhun. Nyt lähetin tuplasti suuremman erän.
Nyt naavaa keräämään kaikki
kannattaa kerätä
136420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Varmaan keräsit omasta metsästä? Mulla ei ole metsää.
Tikkailta keräsin ja lupaa en edes kysynyt. Varmaan olisi pitänyt kysyä, mutta kun oli valtion metsä ja olen osa valtiosta, niin arvelin sen olevan kutakuinkin omaa metsää.
Koska olen nyt ostanut naavaa jo 150 kiloa, niin älkää enää kerätkö sitä kuin vasta keväällä. Tässä menee nyt puhdistus, pakkaus ym hommissa ainakin 4 kuukautta. Ryhdyn ostamaan taas huhtikuussa kun saan ruuhkan purettua.
Kerätkäähän poroille jäkälää!
Oli Japanin tulli tutkinut pitkään naavapakettia ja ottanut näytteitä.
Tervehdys
Asiastasi kiinnostunut, miten saamme yhteyden sinuun.
Ilmoittaisitko tälle sivulle vastauksen.
Kiitos
pieniä määriä voisin ostella . seuratkaa ilmoittelua. hinta on ylitarjonnan vuoksi tipahtanu 0,5 centtin kilo.
Onko Suomussalmella visakoivuja? Japanilaiset ostavat visakoivun lehtiä potenssilääkkeeksi. Älkää kuitenkaa yrittäkö huijata lähettämällä riippakoivun lehtiä, niillä on huono vaikutus potenssiin. Elinkeinoasiamiheltä voi kysellä lähemmin.
Vaivaiskoivun lehtiä olen laittanut Japaniin, rahat ovat kyllä tulleet tilille. Mutta mutta, jostain kumman syystä vetivät herneet nenään.
Ostan vaan vanhoilta kerääjiltä eli niiltä jotka lähtivät heti alussa mukaan. Hitaat ovat myöhästyneet tästäkin junasta.
Kiitos vastauksestasi, löysimme jo ostajan suoraan Japanista.
niinjuuri valtionmetsä on omaa metsää.
Sieltä olen hakenut Joulukuuset joka Joulu.