Tällä palstalla oli muistaakseni joku aika sitten juttua pankkiautomaatista Marmariksessa, josta saa nostettua suoraan euroja. Sattuuko joku muistamaan pankin nimen ja missäpäin Marmarista se sijaitsee?
Pankkiautomaatti
9
1293
Vastaukset
- marmaris
automaatti on disbank...yksi on satamassa atatürkin patsaan vieressä muistaakseni!
- Marmaris
Kiitokset tiedosta. Lähtö on su-aamuna...:))
- turkey
Alkuperäinen kyselijä kysyi Marmariksen automaateista ja tuo vastaus mikä tuli on Alanyan automaatti! Siis tuo Ataturk-patsaan luona oleva..
- ei oo
turkey kirjoitti:
Alkuperäinen kyselijä kysyi Marmariksen automaateista ja tuo vastaus mikä tuli on Alanyan automaatti! Siis tuo Ataturk-patsaan luona oleva..
marmariksen disbank automaatti on muuten tasan tarkkaan atatürkin patsaasta n. 50m icmeleriin päin!jos ollaan vielä tarkempia, toinen on pääkadulla enemmän icmeleriin päin ja itse pankki on tansaksesta ja patsaasta poispäin n. 100m!automaatti on sinikylttinen, jossa lukee valkoisella disbank!jos et oo marmariksessa käynyt, ni älä puutu asiaan!
- haloo itelle
turkey kirjoitti:
Alkuperäinen kyselijä kysyi Marmariksen automaateista ja tuo vastaus mikä tuli on Alanyan automaatti! Siis tuo Ataturk-patsaan luona oleva..
alanyassa atatürkin patsas ei ole satamassa!kyllä toi juttu on oikein!
- lisäys
haloo itelle kirjoitti:
alanyassa atatürkin patsas ei ole satamassa!kyllä toi juttu on oikein!
Lisäys vielä että turkissa on joka kaupungissa se ataturkin patsas.
- turkey
lisäys kirjoitti:
Lisäys vielä että turkissa on joka kaupungissa se ataturkin patsas.
Täytyy myöntää, että luulin puhuttavan Alanyasta. Ei ole ollut mulla tiedossa että joka kaupungissa on Ataturkin patsas. Joten sori vaan!
- electrolla
Saako näistä automaateista nostettua visa electrolla.
- juu
electrolla kirjoitti:
Saako näistä automaateista nostettua visa electrolla.
saa nostettua..ja kieleksi voi valita englannin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5222510Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101353Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491333- 971318
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621121Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911096Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035