Kohta on taas käsillä se aika kun Kainuun Sanomat julkaisee ehdokkaita vuoden kainuulaiseksi.
Vieläköhän Kainuun Sanomat laittaa yhdeksi ehdokkaaksi Talvivaaran Pekka Perän kuvan kanssa lehteen ?
Vuoden kainuulainen
27
1174
Vastaukset
- kokomusta
Tottakai
- merja on pop
"Maanantaina suomalaisia autoilijoita raivostuttivat uudet tiedot autojen satelliittivalvontaa valmistelevasta Jorma Ollilanjohtamasta työryhmästä. Ryhmä kaavailee pääosaan Suomea peräti 6,8 sentin kilometrimaksua, jonka rahastus siis perustuisi satelliittivalvontaan. Käytännössä maksu - jos se toteutuisi - tarkoittaisi keskivertoauton verorasituksen moninkertaistumista."
http://www.talouselama.fi/uutiset/autojen satelliittivalvonnalla tahtoo rahastaa salaperainen suomalainen pandaryhma/a2202088
Uusi vero voidaan vielä estää tai ainakin sitä kannattavat edustajat saada poliittiseen vastuuseen jos ja kun uusi vero saadaan eduskunnan päätettäväksi.
"Kansalaisten mahdollisuus vapaaseen liikkumiseen ilman viranomaisseurantaa tulee säilyttää ja ihmisten liikkumisen seurantaan tarkoitettua järjestelmää ei saa rakentaa.”
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/608
- Olet käsityöläinen
Miksi ei laittaisi? Sinun nimeä ei tavata kuin huoltopoliisin ja ulosottomiehen listoilla.
- +o0i9u
Kohta on taas käsillä se aika kun Kainuun Sanomat julkaisee ehdokkaita vuoden kainuulaiseksi.
Vieläköhän Kainuun Sanomat laittaa yhdeksi ehdokkaaksiTalvivaaran Pekka Perän kuvan kanssa lehteen ? Ei laita laittaa sinut ja tumput kuvaan mukaan. - persu pennanen
persu pennanen
- Penna persunen
Penna persunen.
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- liianpaljon
EI PERÄSTÄ KUULU ENÄÄ PIERUAKAAN! vaan PENNASESTA kuuluu vähän liiankin paljon?
- 455++
laita j-pennanen kuvas niin äännestetään sinut vuoden tumputtajaksi.
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on hyvästä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- peruS on rautaa
peruS on rautaa
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- älvolho
kepu on syvältä kirjoitti:
kepu on syvältä
Jotain tuntuu ahdistavan todella rajusti tämä j Pennanen. Ettet vain taistelisi itsesi kanssa. Mikäli tämä paskan jauhanta ei kiinnosta voi jättää tulematta tänne.
- peruS on rautaa
peruS on rautaa
- kepu on syvältä
kepu on syvältä
- perästä kuuluu
Ilman muuta Pekka vaan kehiin
- tumput tumput
Ilman muuta J-pennanen junkkaus mestari .Kainuun pro mutalli ja seuraava Kansanedustaja ehdoska junkkaus puolueesta sen kaverit perustamaan ja nopasaan puoluetta.
- myyräntyötä
myyräntyötä
- Siijonin
virssie laulaa koska Sipilä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1167003Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1084767L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa574017TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133364Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7002108Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2401469- 661368
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581348Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531306Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12982