Jyväskylän baarit ja pubit.

tulonpäällä

Haluaisin tietää hiukan etukäteen Jyväskylän juomapaikoista, ollaan likkaporukassa tulossa piakkoin sinne viettään viikonloppua.
Minkäslaisia paikkoja siellä on? Diskopaikkaa, pubia, iskelmäpainotteista, karaokea? Missä väki käy ja minkälaista väkeä käy missäkin paikassa? Onko jotain tiettyä paikkaa jossa kannattaa ensin istuskella ja alotella ja sitten siirtyä yötä kohti muualle?

Kiitos etukäteen kaikista ASIALLISISTA vastauksista. :)

19

1841

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tervetuloa

      Fun pubi puparissa käy värikästä sakkia aina viivan vetäjistä pilven pössyttäjiin

      • Josko vaan muuta

        Käynyt en ole, mutta veikkaan silti että ne viivat liias kalliita sikäläisille.
        Ei sillä että ittellä olisi varaa, vaan ei ole kiinnostustakaan.


    • Kaalin lehdellä

      Laisellesi provolle vastaus olisi tietty piirros, mutta täällä ei valitettavasti voi piirtää!

      • näitä

        Yökerhot on perästä jyväshovissa käy tekarijengiä no pubit on ihan jees


      • David IV
        näitä kirjoitti:

        Yökerhot on perästä jyväshovissa käy tekarijengiä no pubit on ihan jees

        Ei ainakaan jyväshovii kande mennä, mummojen sekaan.


      • Oikea paikka
        David IV kirjoitti:

        Ei ainakaan jyväshovii kande mennä, mummojen sekaan.

        Eipä kait se kysyjäkään kovin nuori ole jos iskelmistä kyselee.
        Hovissa miehiä riittää tyttösille.
        On nähty kaupunginjohtajaa myöten siellä.


      • Voi pyhä Sylvi!
        Oikea paikka kirjoitti:

        Eipä kait se kysyjäkään kovin nuori ole jos iskelmistä kyselee.
        Hovissa miehiä riittää tyttösille.
        On nähty kaupunginjohtajaa myöten siellä.

        Ai siis ketä Andressoni kiinnostaa?


    • ASIALLISESTI

      Suosittelen Tamperetta.

      Tosin Jyväskylässä saanti helppoa, mutta mitä se laatu sitten on, on toinen juttu.

    • Viivoja ja vittusia
    • jkllllll

      kerro vähän ikäänne ni on helpompi suositella paikkoja :)

      • Puparin härkä

        Et o saamassa.


      • tulonpäällä

        Ikähaarukka on 23-30. Itse tykätään siis sekä iskelmä, karaoke että diskomeiningistä, mutta paikallisista paikoista halutaan siis lisäinfoa :)


      • joujou
        tulonpäällä kirjoitti:

        Ikähaarukka on 23-30. Itse tykätään siis sekä iskelmä, karaoke että diskomeiningistä, mutta paikallisista paikoista halutaan siis lisäinfoa :)

        No jyväskylässä on tanssipaikkoja mm. Bra, escape, gigglin marlin, jyväshovi ja london. Veikkaisinpa että london vois olla teille passeli koska jyväshovi on hieman iäkkäämpien suosikku, gigglin taas alle 20v juottola ja bra escape k20, bra näistä kuitenkin hieman aikuismaisempi.


      • fsdghtfn
        joujou kirjoitti:

        No jyväskylässä on tanssipaikkoja mm. Bra, escape, gigglin marlin, jyväshovi ja london. Veikkaisinpa että london vois olla teille passeli koska jyväshovi on hieman iäkkäämpien suosikku, gigglin taas alle 20v juottola ja bra escape k20, bra näistä kuitenkin hieman aikuismaisempi.

        Ko. yökerhot löytyy kävelykadulta ja sen läheisyydestä. Jyväshovi enemmän tanssiravintola, Londonissa useasti joku coverbändi soittamassa. Bra ja Escape perus discoja. Gigglinissä on teinejä, Freetimessa soi muutakin kuin perus yäökerhomusaa.

        Karaokepaikoista Helmi (Giggliniä vastapäätä) on tasokkain, Resiinassa (matkakeskuksen vieressä) enemmän suomihumppaa ja humalaisemmat asiakkaat. Laulamaan pääsee myös Jyväshovissa, Londonissa ja Freetimessa.


    • Ah niin voi

      Tosikot menee aina noiden provojen mukaan. Heh.

      • Lähtisin kyllä

        Kyllä minä näin tosikkona tuollaisen nuoren naisen mukaan lähtisin mielelläni.
        Vaan kun ei ole mammonassa tarpeeksi niin turha on lähteä baarissa käymään, vaikka sitä naisen (iäkkäämmän kyllä kun nuoriin ei ole riittämiin mammonaa) mukaan saisi, sen sadannen kerran kun käy, niin asunnon nähdessään viimeistään lähtisivät karkuun kun ei kirpputorikalusteet anna kuvaa hyvästä miehestä ei.

        Baarisuosituksia en oikein osaa antaa, kerran-pari vuoteen kun olen käynyt vain ja kahvin juomiseksi silloinkin jäänyt. Pari urheilubaariahan kaupungissa on, joskus olen käynyt telkkaria katsomassa niissä. Matsi joka sijaitsee Lyseon lähettyvillä on sellainen jossa ärrimurrejakin käy ja se toinen joka on kävelykadulla, on rauhallisempi. Siellä kuitenkin hankala on istumapaikkaa saada jos suositumpi on katsottava joten Matsia kait sitten voisi suositella vaikka ärrimurreja onkin ollut. Mutta miesten iskuun ei varmaankaan ne sovellu toisin kuin yökerhot. Ukkomiehiä ovat suureksi osaksi niissä, tai onhan ne yökerhoissakin mutta sen asian selvittää tyttönen helpolla kun lähtee miehen kotiin eikä omaansa, mikäli itse ei vierasta ole etsimässä.


    • Aina Myöhässä

      Kuokkalan Myöhä on oikea yökerhojen kermasarvi

    • tuntematon9999

      palokan monalisaan kantsii tulla tilaa tanssia......ja karaokee,,,

    • kapo

      london on ykkös paikka jklssä nykysin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe