Moikka!
Mulla on semmonen ongelma että haluan hyvät välit siskooni, joka ei ole paljoa nuorempi mutta en tiedä miten voisin parantaa niitä kun joskus välillä meni hermo siihen ja saatoin sanoa rumasti sille, mutta viime aikoina en ole tahtonut hänelle mitään pahaa, vaan saada taas hyvät välit häneen, me molemmat olemme aika ujoja, paitsi kun on kavereiden kanssa niin juttua piisaa jne. en ole puhunut hänelle pitkään aikaan (pariin vuoteen(?)) pahemmin mitään paitsi ehkä kysyä jotain tyylii kerran viikossa. Joskus meillä oli kivaa toistemme kanssa mutta sitten tapahtui jotain jota en muista minkä takia emme enää ole oikein jutelleet. ja olen siis 16 vuotias poika.
Auttakaa!
4
275
Vastaukset
- buaaah
kertokaaa ny jotaaa =)
sanot siskolles naamatusten, että oot pahoillas kaikesta, mitä on tapahtunut
ja haluaisit sopia- (((:
toi on tosi sulosta, et haluut paremmat välit siskon kaa! jos mun veli tekis noi oisin iha fiiliksis :D mut jos tekisit sille jonku kivan yllärin tai kertosit jonku salaisuuden mitä kukaa muu ei tiiä, se ottas sen varmassti tooosi isona kohteliaisuutena (:
Heippa buaaah,
tuo on jo hyvä alku, että koet haluavasi parantaa siskosi kanssa välejä. Se kertoo jo siitä, että sinulla on motivaatiota ja halua tehdä välienne eteen jotain. Olisiko teillä yhteistä kiinnostuksen aihetta? Esimerkiksi urheileminen, pelit tai leffat?
Rohkeasti vain kohti siskoasi. Sisarukset ovat elämässä tärkeitä tukipilareita, joita jokainen meistä tarvitsee läpi elämän. Heidän kanssaan voi jakaa elämän ilot ja surut, heistä saa tuen kaikissa elämän tilanteissa. Pitäkää kiinni toisistanne, koska olette korvaamattomia toisillenne. :)
- Terkuin Nettisaapas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297450Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796301SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1815924Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984350Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842022Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310