Auttakaa!

buaaah

Moikka!

Mulla on semmonen ongelma että haluan hyvät välit siskooni, joka ei ole paljoa nuorempi mutta en tiedä miten voisin parantaa niitä kun joskus välillä meni hermo siihen ja saatoin sanoa rumasti sille, mutta viime aikoina en ole tahtonut hänelle mitään pahaa, vaan saada taas hyvät välit häneen, me molemmat olemme aika ujoja, paitsi kun on kavereiden kanssa niin juttua piisaa jne. en ole puhunut hänelle pitkään aikaan (pariin vuoteen(?)) pahemmin mitään paitsi ehkä kysyä jotain tyylii kerran viikossa. Joskus meillä oli kivaa toistemme kanssa mutta sitten tapahtui jotain jota en muista minkä takia emme enää ole oikein jutelleet. ja olen siis 16 vuotias poika.

4

281

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • buaaah

      kertokaaa ny jotaaa =)

    • sanot siskolles naamatusten, että oot pahoillas kaikesta, mitä on tapahtunut
      ja haluaisit sopia

    • (((:

      toi on tosi sulosta, et haluut paremmat välit siskon kaa! jos mun veli tekis noi oisin iha fiiliksis :D mut jos tekisit sille jonku kivan yllärin tai kertosit jonku salaisuuden mitä kukaa muu ei tiiä, se ottas sen varmassti tooosi isona kohteliaisuutena (:

    • Heippa buaaah,

      tuo on jo hyvä alku, että koet haluavasi parantaa siskosi kanssa välejä. Se kertoo jo siitä, että sinulla on motivaatiota ja halua tehdä välienne eteen jotain. Olisiko teillä yhteistä kiinnostuksen aihetta? Esimerkiksi urheileminen, pelit tai leffat?

      Rohkeasti vain kohti siskoasi. Sisarukset ovat elämässä tärkeitä tukipilareita, joita jokainen meistä tarvitsee läpi elämän. Heidän kanssaan voi jakaa elämän ilot ja surut, heistä saa tuen kaikissa elämän tilanteissa. Pitäkää kiinni toisistanne, koska olette korvaamattomia toisillenne. :)

      - Terkuin Nettisaapas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      292
      7116
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      59
      5021
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4501
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      12
      4321
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      44
      3827
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      120
      3692
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3559
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3343
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2490
    Aihe