Sorbo

Onko liian paksusta sorbosta jotain haittaa? Kun varmasti paksumpi hoitaa hommansa paremmin mutta pitääkö sitten boxin kestävyys kustantaa esim. huonommalla tarkkuudella tai teholla?
778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nobody knows?

Äänestä
  • Liian paksu sorbo alentaa kuulan nopeutta.

    Äänestä

Riippuu aseesta. Jos sinulla on joku lyhytpiippuinen ase, kuten G36C, MP5 tai joku, täysin umpinaisella sylinterillä saa olla aika paksu sorbo, jotta se alentaisi kuulan nopeutta.

Äänestä
  • Kuinka paljon voi alentaa? 1-4 m/s 5-10m/s 10-30 m/s vai? Jos on aika pitkä piippuinen ase (ase on 105 cm piipusta en tiedä tarkkoja lukuja). Ja oisko semmoseen hyvä joku 1/8" sorbo?

    Äänestä

  • random pesukone kirjoitti:

    Kuinka paljon voi alentaa? 1-4 m/s 5-10m/s 10-30 m/s vai? Jos on aika pitkä piippuinen ase (ase on 105 cm piipusta en tiedä tarkkoja lukuja). Ja oisko semmoseen hyvä joku 1/8" sorbo?

    http://www.softaaja.fi/foorumi/viewtopic.php?f=81&t=9543. Tuossa jotain keskustelua sorpottimesta

    Äänestä


Niih. Ei sinne mitään randomia määrää laiteta vaan sellaimen että aoe korjaantuu. Se on ainut oikea syy miksi sirboa laitetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


random pesukone kirjoitti:

Onko liian paksusta sorbosta jotain haittaa? Kun varmasti paksumpi hoitaa hommansa paremmin mutta pitääkö sitten boxin kestävyys kustantaa esim. huonommalla tarkkuudella tai teholla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu