Missä vaiheessa tontille kannattaa ottaa sähkölittymä? Rakentaminen aloitetaan keväällä. Pitääkö liittymästä maksaa perusmaksua jo heti liittymäkaupan jälkeen, vaikka käyttö alkaisi vasta myöhemmin? Voiko sähköliittymän hintaa tinkiä? Tai tippuuko se tinkimällä..
Sähköliittymä
1
283
Vastaukset
- hyvä idea
Tein silleen, että käytin vuokra agregaattia pari kertaa, talokaivannnon pumppaamiseen vedestä ja sitten oli joku muukin pikku juttu. parissa viikossa hoitui paalutus, ontelolaattasokkelien ja- alapohjan asennus ja sitten olikin aika tilata lopullinen sähköliittymä.
Ostin kuivantilan sähkökaapin ja laitoin sen väliaikaiseen puutelineeeseen teknisen tilan lattialle. Sanoin sähköyhtiön asentajille, että jättää ylimääräistä johtoa, jotta saan nostettua kaapin seinälle. Sähkökaappiin laitoin lukon ja pressulla peitin. Meni 6 viikkoa niin talossa oli seinät ja katto ja sain asennettua sähkökaapin lopulliseen paikkaansa seinälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022106- 991527
- 1211263
- 771232
- 1121197
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571024- 51997
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58976- 36912
- 33794