naurua teko arto nypergillä

vatipää24

teeveen arto nypergillä on ikävä tapa nauraa haastatteluiden yhteydessä ikävää tekonarun käkätystä karmeeta häiritsevää

4

158

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teini-idoli

      Kuka on arto nyberg?

    • Guru Qq

      Miten tämä liittyy opetustyöhön?

    • alana opena

      liittyy opetustyöhön esim. siten, että se pitäis opettaa nauramaan ja ylipäätänsä haastattelemaan - juunou

    • liittyy opetustyöhön

      No, minä olen valitettavasti joutunut tekemisiin erittäin sairaiden opetustyön ammattilaisten kanssa, psyykkisesti häiriintyneiden. Olemme tuttavapiirissäni keskustelleet, onko se syy vai seuraus, että opettajakuntaan kuuluu niin paljon vaikeasta narsistisesta oireyhtymästä kärsiviä ihmisiä. Hakeutuuko alalle ihmiset, jotka haluavat seisoa toisten yläpuolella ja puhua ilman että kukaan saa heitä keskeyttää tai kyseenalaistaa heidän sanomisiaan? Sehän on opettajien ammattitauti. Niin he puhetyöläisinä terrorisoivat lähipiiriään opettajanhuoneen ulkopuolellakin. Opettajainhuoneiden sisäilmaongelmathan ovat tunnetusti tiedossa ilman homevaurioitakin. Niihin on helppo turvautau kun kaikki voivat huonosti.
      En enää ihmettele ollenkaan, että koululaisetkin voivat huonosti ja kouluampumisia tapahtuu.
      Sääli vain niitä oikeasti työtään hyvin tekeviä opettajia. Onhan niitäkin. Ed. lauseenkin omivat itselleen tosin ne parantumattomat narsistit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1592
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      32
      712
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe