Menetti asiakkaan ennen kuin alkoikaan.
Tilasimme eilen Megareilu 3 G liittymän. Aamulla hoksasimme, ettemme muistaneet ruksata micro-sim korttia tilaukseen ja eikun soittamaan. Ei se onnistukaan enää "tilaus on lähtenyt" mutta uuteen saa vaihtaa joko myymälässä tai toimittavat jälkeen päin hinnalla 5 euroa ! Siis mitä v*ttua.
Huusin eukolle että peruuta koko tilaus ja liittymäpaketti, me mitään rosvoja aleta elättämään. Oli puhelinvastaaja yrittänyt änkyttää, että "voi hän yrittää (siis YRITTÄÄ) kirjata sinne, ettei sim kortin vaihtoa velotettaisi". Haiskahti niin surkealta ja epävarmalta joten peruutus tuli. Täytyy palauttaa heiän postinsa jahka tulee.
Jos on noin hankala juttu ettei samana päivänä normi sim kortin perään voi toimittaa micro sim korttia (eikö ne aktivoidu vasta kun liittymä avautuu?) niin eipä ole järjestetty kovin hyvin sydeemit.
Ahne Saunalahti!
2
239
Vastaukset
Hei,
Pahoittelen, että liittymän hankinnassa tuli tällaisia ongelmia. Kyllä tämänkaltaisissa tapauksissa voidaan kortti vaihtaa veloituksetta oikean kokoiseen. Ja kortti tosiaan aktivoituu silloin, kun liittymä aukeaa.
Seppo / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi- Melkein asiakas :(
Myöhäistä.
Jossain mättää kun puhelinpalvelu ei pysty hoitamaan hommaa samantein ja pikimmin.
Mikro-Sim kortti matkaan ja asia sillä selvä.
Vaan ei. Niin ja ei se alkuperäinenkään tilaus ollut sitten postissa.
Varmaan puhelinpalvelu haki sen takaisin Itellan hihnalta :)))
Itseasiassa menetitte tupla-asiakkaan. Olisimme tarvinneet toisenkin liittymän.
Parempaa onnea ehkä seuraavalla kerralla, teille.
Nyt odottelemme kahta mikro-sim korttia toiselta operattorilta. Pistäkäähän ne puhelinpalvelijat uudelleenkoulutukseen sillä välin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne202287Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv332132Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k641683Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941657Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel801602Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.521492- 1131460
- 831149
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2401017Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21905