Peter Pan Maailma

poltetta veressä

Haluaisin kuulla kokemuksia Peter Pan Maailman -seikkailumatkoista. Onko kokemusta jokerimatkoista? Ihan yleistä, onko kaikki sujunut suht koht hyvin jne jne. Mielessä kaihertaa kovasti nämä jokerimatkat (määränpää kerrotaan vasta lentokentällä) ja suunnitelmissa on varata kyseinen retki ensi vuodelle.

4

6154

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jupsis

      ...Peterpanmatkalla oltiin kamun kanssa tossa pari v. sitten reilu 2 vk. Junalla pohjois-Intiassa. Mukava reissu, tosin muutama majotuspaikka oli aika ala-arvonen...tyyliin paskat wc:n seinillä, ei oltu siivottu olleskaan... (kun samaan halpaan hintaan olis saanu ihan ok-mestojakin!)Mut yl. ottaen tosi jees reissu, nähtiin sellasia paikkoja mihin ei ois osannu, uskaltanu, hoksannu mennä yksikseen. Pikkasen liikaa temppeleitä yms. uskonnollista, (opas ent. hare krishna) Me oltais haluttu nähdä hieman enemmän muutakin meininkiä, etenkin normi/rikkaiden asumuksia ja silleen, niinku tavallista menoa, enempi pyörittiin köyhälistöalueilla. Mut makee retki kaikinpuolin. :)

    • sumatralla

      Jokunen vuosi sitten Sumatralla ja ainakin sen matkan perusteella voin suositella. Majoitukset eivät luksusta eikä omia ilmastoituja busseja. Mutta siten pääsee paljon enemmän sisälle paikalliseen eloon.

    • maarzinka

      no moikka olen katsonut peter panin ja minun täytyy myöntää että siinä todellakin on osattu käyttää mielikuvitusta lisäksi siinä on hyviä kohtauksia ja se sopii mielestäni kaiken ikäisille lapsille että aikuisille

      • Liivi

        Olen itsekin ollut mutta petyin. Matkaoppaana oli joku omistajista. Hotellit olivat alakanttiin halpoja vaikka vieresessä rakennuksessa sai muutaman kympin korotuksella paremman. Lentolippujen hinnat oli ostohetkella kalliimpia mitä oli esitetty esitteessä. Matkalaisa oli 12 ja keskenään kireä ilmapiiri. Toinen jaksaa ja toiset eivät...Liika lupauksia järjestäjältä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      988
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      279
      844
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      77
      738
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      691
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      655
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      646
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      44
      607
    Aihe