osaako joku sanoa paljonko maksaa taksi ataturkin kentältä sultanahmetiin?
Taksin hinta
4
707
Vastaukset
- € € €
vuosi takaperin 37 liiraa lentokentältä , lähistön hotelliin.
- istanblue
Asuttiin sinisen moskeijan vieressä ja matka kustansi noin 40 liiraa :-)
- masamatkaaja
Nyt 2016 lokakuu taksi pyysivät 40eura , metro paljon kätevämpi lähtee lentoaseman alakerrasta ja hinta 1,2e ja pääsee nopeammin kuin taksilla ruuhka aikaan. Polettiautomaattiin työntää pienen setelin esim 20 levaa ja painaa poletti napista 5 kertaa, niin saa 5 matkalippua a 4levaa, (vaihtorahat tulee kaukaloon jos vain yhden matkan ostaa),Matka kestää noin 40minuttia Aksanan keskustaan . Hotellit alkaen 25e yö aamupalalla.
- retard
Urpo !!!!!
Mistä lähtien turkissa on leva :D :D :D
Tajuatko tää on turkki ketju ei BULGARIA !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot953761Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe453103- 793017
- 192825
- 282724
- 522432
- 192177
- 602108
- 581896
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121858