Elikkäs, oon 19wee poika joka on lähös kaheksi viikoksi jonnekki lämpimään loka-marraskuussa tyttökäverin kanssa ja kaipaisimmme asiallisia ehdotuksia matkakohteeksi! Elikkäs paikan pitää olla viihtyisä, lämmin (min 25), ja sitte se vaikee, hintaluokka alle 750€. Rantaloma on ensisijainen, mutta ei haittaa vaikka shoppailu paikkojaki ois lähellä... =) Vastailkaa!!
Auttakaa!?
Mordor
81594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kovin lämpimään ei noin pienellä rahalla pääse.Kanariansaaret on kyllä lämmin läpi vuoden ja jos olette e-Suomesta niin eiköhän tuolla hinnalla pääse.
Loka -marraskuussa Intia on aivan ihana paikka.Viimehetken lähtöjä kannatta seurailla esim. www.kuumat.comista. Sinne vai pitää olla viisumi ja siitä tulee lisäkustannuksia.
Niin jos tuo oli jotenki epäselvä niin se 750€ on henkilöä kohti..... eli yhteensä max 1500€
750euroa... hmm, jos pakettimatkoista pitää etsiä, niin riittäähän tuo Kanarian ym perusmatkoihin. Loka-marraskuussa se taitaa jäädä myös likia ainoaksi takuulämpimäksi paikaksi. Shoppailun kanssa sitten vähän onkin - turistivaltainen alue. Lokakuun puolella on vielä ihan fiksua mennä esim. Italiaan tai vaikkapa Kroatiaan. Bulgaria taas kuolee rantakohteiden osalta pitkälti sesongin jälkeen.
Mutta kun Floridan lennot eivät ole 500euroa enempää / hlö, niin miksei säntäisi sinne? :D
Kun naisen vie lomalle, kannattaa panostaa kohtalaisen hyvään tasoon!
Olimme poikakaverin kanssa kesäkuussa 2 viikkoa Kreetalla Haniassa. Oli aivan mahtava paikka!! Suosittelen lämpimästi! Jos haluaa bilettää niin Platanias on parempi "kylä" Hanian rannikolla mutta jos ei niin Hanian keskusta sitten. En ole kyllä varma onko siellä väh. 25 astetta enää siihen aikaan ku te olette lähdössä. Ottakaa selvää.
Kyllähän tuolla matkabudjetilla pääsee ihan kivasti reissun päälle. Kanariansaaret on hyvä vaihtoehto, Playa De Las Americas on kiva ja sinne pääsin poikaystäväni kanssa todella tasokkaaseen hotelliin viikoksi 500 eurolla. Samoin kaikki välimeren kohteet, Kreikka, Kypros.. Ja Egyptiin pääsee sillä budjetilla, kannattaa katsoa esimerkiksi El Gounaa. Myös Dubaihin saattaa tuurilla päästä tuolla rahalla. Ja Ítaliasta ja Espanjasta varmasti löytyy sopivia matkoja. Vaihtoehtoja on mielestäni paljon, ei ne etelänlomat nyt niin kalliita ole, varsinkaan viikon. Turha höpöttää ettei pääse mihinkään sillä 700 eurolla, kyllä pääsee ja hyvin pääseekin kun tutkii vaihtoehtoja ja ehkä vähän odottaa hintojenkin laskuja ja kyttää tarjouksia ym. Hyvää matkaa!
..pääsette molemmat melkein tuolla 750 eurolla ja TAATUSTI on lämmintä. Ite suosittelen Agadiria, mun oma paratiisipaikka :)
Käyhän kokeilemassa www.matkatarinat.com noilla kriteereillä. Sieltä voi löytyä hyviä ideoita.
Menkää Dubaihin. Kaksi viikkoa Aurinkomatkojen äkkilähdöllä 695/nenä. On lämmintä ja shoppailupaikkoja!!!