puerto rico tammikuussa?

Niin onko joku lähössä tammikuun lopulla? Musta tuntuu et puerto rico on tosi tylsä paikka... onko? siis onks siellä mitään? ja minkä ikästä porukkaa? eläkeikäsiä kaikki? (en halua morkata ketään, vaan tietää, tuleeko mulla olemaan siellä tekemistä!) oon käyny pienempänä, mut enhän mä mitään muista :)
51249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hei. Puerto Ricon plussia pieni koko, lämmin ja suojaisa sijainti. Palveluja alueella
riittävästi. Turvallinen liikkua. Yöelämä kohtuullisen vilkasta (sijoittuu enimmäkseen ostariin/ ylös Europa-ostoskeskukseen), mutta Ingles on tietenkin paljon isompi ja vilkkaampi= paljon bailupaikkoja.
Ricon ranta kohtuullinen, mutta Amadores-ranta uudempi, siistimpi ja tilavampi; sinne n. pari kilometriä Ricosta.

Äänestä
  • Muistikuvasi (ennakkoajatus) eläkeläisistä ei ihan pidä kutiaan: kovat korkeuserot rajoittavat kompurampien/ liikuntaesteisten lomailua. Mutta ei Rico ihan nuorisopaikkakaan ole, johtuen just alueen pienestä koosta.

    Äänestä

  • Jaana kirjoitti:

    Muistikuvasi (ennakkoajatus) eläkeläisistä ei ihan pidä kutiaan: kovat korkeuserot rajoittavat kompurampien/ liikuntaesteisten lomailua. Mutta ei Rico ihan nuorisopaikkakaan ole, johtuen just alueen pienestä koosta.

    ...käyks siellä yhtään nuoria? tiiäkkö muuten, meneekö ricosta miten hyvin laivoja americasiin (teneriffalle) ja paljonko maksaa? aattelin joku päivä käydä siellä, ku americas on ehdoton ykkönen, siis kanarialla! :) (nyt varmaan aattelet, et miks mä stte ylipäätään puerto ricoon oon menossa.. no vanhemmat haluaa sinne)

    Äänestä

  • riikka kirjoitti:

    ...käyks siellä yhtään nuoria? tiiäkkö muuten, meneekö ricosta miten hyvin laivoja americasiin (teneriffalle) ja paljonko maksaa? aattelin joku päivä käydä siellä, ku americas on ehdoton ykkönen, siis kanarialla! :) (nyt varmaan aattelet, et miks mä stte ylipäätään puerto ricoon oon menossa.. no vanhemmat haluaa sinne)

    puerto rico on talvisin paljon vaisumpi kuin kesäaikaan, milloin siellä ja sen ympäristössä on aivan hulluna menoa. kesäaikaan rico on täynnä brittinuoria - talvella pohjoismaisia perheitä. eli se siis hillitsee menoa.

    baaritkin on talvisin ihan erilaisia, kesäsin hyvä jos mahtuu sisään. samoin inglesissä, jossa tosin on talvisinkin paljon porukkaa, mutta ei mitään kesään verrattuna. kesäisin molemmissa paikoissa on myös enemmän paikallisia (tai las palmasista) porukkaa bilettämässä. kanarialla yleensä kesät on tosi paljon villimpiä. mut voi talvellakin olla hauskaa...

    ricosta pääsee tosi helpolla inglesiin bilettämään joko bussilla tai taksilla, kestää noin 20 min. myös las palmasissa on tosi hyviä ja isoja klubeja, mutta ricosta matkaa alkaa olla jo ellei oo omaa kuskia/kyytiä.

    ricosta ei pääse suoraan lautalla teneriffalle, pitää mennä las palmasin kautta, minne pääsee myös helposti (ja halvalla) bussilla. kysy matkaoppaalta, se varmaankin tietää. ja bussiaikataulujahan saa muualtakin. hauskaa matkaa!

    Äänestä

parhaimmat mestat on siellä alhaalla ostarin yläkerrassa ja taatusti on nuoriakin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riikka kirjoitti:

Niin onko joku lähössä tammikuun lopulla? Musta tuntuu et puerto rico on tosi tylsä paikka... onko? siis onks siellä mitään? ja minkä ikästä porukkaa? eläkeikäsiä kaikki? (en halua morkata ketään, vaan tietää, tuleeko mulla olemaan siellä tekemistä!) oon käyny pienempänä, mut enhän mä mitään muista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu