Hartolahan on Kuningaskunta..niin väitetään.
Ja mistä muusta Hartola tunnetaan?
Ylihinnoitelluista palveluista.
Siis maalla aikuisen hiusten siistiminen ja lapsen hiusten tasaus 85€ ryöstöä sanon minä.
Verhojen ylä ja alapäärmeiden ompelu 45 € ryöstöä sanon minä.
Kävystä värkätty joulutonttu 35€ ryöstöä sanon minä.
Ankea lista ryöstöhinnoista on pitkä ja niin ankea.
Suosittelenkin kaikille tarkkailemaan hintoja ja valitsemaan edullisemman vaihtoehdon.
Hartolasta ei kohta pienituloinen voi mitään hankkia mutta tämähän onkin Kuningaskunta jossa hinnat ovat pilvissä ja palvelut nollassa.
Ylihinnoittelua Hartolassa
4
252
Vastaukset
- omatoiminen
Totta tuo mitä kirjoitit!
Mutta onneksi ei ole pakollista käydä kampaajalla/parturissa vaan hiukset voi leikata itsekin. En edes tiennyt, että se on NOIN kallista, 85 euroa!!!!
Verhojen päärmeet voi ommella itse, ja jos ei omista ompelukonetta niin työn voi tehdä käsin, menee kauemmin, mutta mitäs tässä kiirettä
Kävystä värkätty joulutonttu...!!! 35 euroa!!! Nyt minulta loppuivat sanat. Joten totean vaan, että hullu ei ole se, joka pyytää vaan se joka maksaa. Ja se pätee noihin edellisiinkin.
Meidän pihapiiristä löytyy käpyjä ilmaiseksi vaikka muille jakaa... - Kallista 114
Ja lisää kamaluuksia.
Neljä puunkappaletta markkeeraa ikkunaa siihen verhot ei lasia
sisustustaulu hinta 60€.
Villasukat 45€
Rahastusta.
Entäs betonista ja jätteistä tehdyt ns.koristeet hintaa useamman kympin.Hirveitä.
Siis ei ole ihme etteivät monetkaan fiksummat ihmiset enää käytä
Hartolan palveluita.Bussilla pääsee Hesaan hinnat kohtuulliset ja saa mitä haluaa.Jopa kesäasukkaat sanovat tuomme ruuan tullesssamme koska hinnat täällä kohtuuttomat. - Sahdin ystävä
Menkää Sysmään parturiin . Hiusten leikkaus 15 euroa.
- huisin haisin
Minä leikkaan hiukseni itse. Ilmaista. Kasvattakaa pitkät hiukset niin ei tarvitse muuta tehdä kuin tasata latvat ja se onnistuu kaikkein suurimmaltakin kömpelykseltä. Olen pitänyt itseäni uusavuttomana, mutta en ole pahimmasta päästä. Ainoa investointi on sakset. Ihan tavalliset sakset. Melkein jokaisella on sellaiset kotona. Jos ei ole niin jopa lähikaupasta löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969