Onko kellään tietoa/kokemusta, voiko akupunktiosta olla apua jalan sieni-infektioon? Tarkemmin ottaen kynsisieneen? Ei tee mieli syödä kovaa antibioottikuuria...
akupunktio&sieni-infektio
2
986
Vastaukset
- Sirpa
auttaa ainakin valkojäkälään ja sehän on aika kinkkinen juttu. Toisaalta kannattaa kokeilla myös Lamisil- voidetta, sitä saa apteekista ilman reseptiä.
Mutta kuten kerroin auttaa aku ihottumaankin.- maija p.
ottaen jalkasieniin auttaa verenkierron vilkastuttaminen. Terveessä jalassa ei jalkasieni viihdy. Se iskee kun jalka on kylmä,kostea jne. Kynsisieni on vaikeampi.
Ihon olosuhteet täytyy saada sellaisiksi ettei sieni viihdy. Kynnen alla vaan on aina lämmintä ja kosteaa. Ruokavalio. Omenaviivietikka. Akupunktio.Kannattaa kokeilla. Itse ottaisin lisäksi lääkekuurin, koska jos vaiva muuttuu krooniseksi saat pitää sen sienen koko elämäsi ajan.
Sen jälkeen kannattaa huolehtia että jalat pysyy terveinä. Ihan terveisiin jalkoihin ei jalkasieni iske.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546856MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666042Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074549Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031621
- 821419
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441210