300 000 euroa säälittävän vähän

Täällä porukka odottelee romahdusta säästääkseen 20 000 euroa jostain 300 000 euron läävästä. Sitten ostetaan kämppä ja maksetaan tienesteistä sitä seuraavat 30 vuotta. Mitään ei jää yli.

Minä tienaan puolessa vuodessa 300 000 euroa. Olen yrittäjä. En edes maksa niin paljoa veroja kuin asuntovelkaiset omista tuloistaan.

Aika älytöntä ottaa pitkiä asuntolainoja kun oman firman perustamalla tienaa vuodessa hyvän omakotitalon hinnan.
5126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No sihän tienaat!

Eli vuodessa voit kertoa 600000e tai jos onkin niin että vain puolivuotta tienaat niin se jaetaan sitten eli 150000e tienaat.

No niin lueppas nyt,tällä hetkellä kun sulla on pyyntö 300000e niin voit varautua tuohon hivenen yli 200000e saavasi mökistä.

Sanotaanko noin 240000e-260000eemeliä.

Eikä ne saa enään kuule 30 vuosia,sekin aika on ohi aikaa sitten.

sanotaan näin ettei nyt saa mistään mitään.Ajat on toiset.

Äänestä

""Minä tienaan puolessa vuodessa 300 000 euroa.""!

Firman liikevaihto ei ole samaa kuin ansiotulo...

Jos ansiotulosi olisi mainitsemasi niin täytyy olla täydellinen Dorka Jorkka että asuu edelleen vuokralla..

Äänestä
  • Jos kaveri tienaa 50000 kuukaudessa, niin on aivan sama miten asuu. Vaikka maksaakin isännän lainaa, rahaa jää tarpeeksi elämiseen kuitenkin. Meidän tavallisen rahvaan on oltava tarkempana.

    Äänestä

"Minä tienaan puolessa vuodessa 300 000 euroa. Olen yrittäjä."

"Firman liikevaihto ei ole samaa kuin ansiotulo..."

Eihän mainitsekkaan liikevaihdosta vaan tienaamisesta,se vaan että jäi hieman epätarkaksi kun 300000 e ja puolivuotta no jääkö se toinen puolivuotta sitten tulotta? jolloin tienaisi 300000e vuodessa.

Ja sehän on puhtaana käteen tietenkin oletan koska mainitsee tienaamisesta.

Liikevaihtohan on oltava melkoinen yleensä jos mainitaan 300000e jää käteen.

Mikäkän nakkikioski on kyseessä?tässä pitää ottaa huomioon kyllä palkallisten kulutkin.

Äänestä

Loordi tienaa 110 tuhatta vuodessa sijoitukset, miten kassulla, saako Kassukeijo anaalihuutelun , auts.
Loordi ottaa vuokralaisen nahkanuijaa, niin suuhun, kuin aunukseen ja Keijon turha räpiköidä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jorkka kirjoitti:

Täällä porukka odottelee romahdusta säästääkseen 20 000 euroa jostain 300 000 euron läävästä. Sitten ostetaan kämppä ja maksetaan tienesteistä sitä seuraavat 30 vuotta. Mitään ei jää yli.

Minä tienaan puolessa vuodessa 300 000 euroa. Olen yrittäjä. En edes maksa niin paljoa veroja kuin asuntovelkaiset omista tuloistaan.

Aika älytöntä ottaa pitkiä asuntolainoja kun oman firman perustamalla tienaa vuodessa hyvän omakotitalon hinnan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu