karhunpentujen ampuminen

Miten on mahdollista ampua vahingossa kaksi noin 10kg karhunpentua puuhun? ettei vaan olisi tappamisen kiiho saanut ylivallan. kerrassan törkeä teko
6735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kossua onttoon kalloon ja vot, johan alkaa tapahtua.

Äänestä
  • Eiköhän noi ampujat ole ihan syntymäkännissä.

    Äänestä

Missä sellainen vahinko on sattunut.

Äänestä
  • Täällä suomussalmella niin kävi.

    Äänestä

..jos emää ei näy, niin on sama ampua pennut, ei net seleviä kuitenkhan talaven yli. Eikö se ole sama kuka net tappaa. Eri asia on tietenki jos on korkkinokat asialla ja ampuvat ensin emän. Sillon pojat kuuluu leivättömän pöyvän ääreen!

Äänestä
  • jos emo olisi ollut hengissä ja metsästäjät olisivat jättäneet pennut rauhaan niin eiköhän emo olisi tullut pennuista huolentimaan. Emon kohtalo saattaa tietysti olla avoin, sillä onhan tämä vuonna tapahtunut jo ainakin kaksi emokarhun ampumista. Toivottavasti pentujen ampuja saa tuomion..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rousto kirjoitti:

Miten on mahdollista ampua vahingossa kaksi noin 10kg karhunpentua puuhun? ettei vaan olisi tappamisen kiiho saanut ylivallan. kerrassan törkeä teko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu