Mitä mieltä olette nimestä Miikku? Onko jotain muita Mi-alkuisia, ei Mio joka on kissan nimi. Onko Miksu vain lempinimi vai kävisikö se myös etunimeksi?
Miikku?
14
1665
Vastaukset
- Täti
Mika, Miika, Miikka,
Miko, Miro, Milo,
Mitro, Mirko, Misa...
Minusta Miikku on vähän outo, mutta kyllä sen on alle 20 henkilöä saanut nimekseen. Vrk:n mukaan myös Miksua on annettu nimeksi alle 10 henkilölle. - mimimimiiiii
Miikusta en pidä, Miksu on ihan ok.
Miska
Mitja
Mikke - pientä rajaa
Miikusta tulee mieleen muikku. En antaisi nimeksi. Miksu on usein Mikaelin tai Mikaelan lempinimi.
Lapsesi ei ole vauva kuin hetken. Siksipä hänelle pitäisi antaa sellainen nimi, joka on hieno "käyntikortti" aikuisena miehenä. Mikään Miksu tms. ei ole miehen nimi.
Anna nimeksi vaikka Mikael ja kutsu häntä Miksuksi, mutta älä anna pojalle tuollaista nimeä, joka ei ole kunnon nimi. Kalenteri on täynnä hienoja nimiä, valitse joku josta voi olla ylpeä. - qwerty on
Miikkus?
- qwerty off
Fiikus :)
- Latvalahoja riittää
Miikku, et ole tosissasi??!! Xanoria poskeen ja huilimaan!!!
- ISMO LAITELA
Miikku Mulkkku
- Miklos
Migel
Migos
Mihkal
Miihka
Miihkali
Miikkali
Miikkula - Lauri Hermunen
Mikkeli Kikkeli
- tgyhui
Miikku on vähän outo, ekana mieleen tulee Nestori Miikkulainen eli Junnu Vainion Norppalaulu.
Mi-ehdotuksia
Miro, Mico, Miska, Mitja,, Mirko
perinteisempiä Miikka, Miika, Mikael, Mikko, Mika... - Puru Vesi
Muikku
- sibyllavon
esim. Miku.
- Jarru-Poika
Miikku ilman muuta, on aivan mahtavan oivallinen nimi!!!
- -ada-
Miilo
Milo
Miska
Miro
Mirko
Miika
Miklas
Miko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p766950Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576038Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543374Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293089Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901622Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171358Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181076- 601063
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1980Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1957