Oon 13v tyttö ja pelkään stalkkereita. Tänään koulussa puhuttiin Jammu-sedästä tunnilla, ja nyt pelottaa ihan vitusti. Mua ahistaa oikeesti et mun paikkakunnalla on joku stalkkeri joka oikeesti vakoilee mua... Mun huoneen ikkuna on just siin kaikkien ihmisten koulureitin vieressä olevan oikotien luona, et kaikki ihmiset jotka menee aamusi tota oikotietä kouluu nii vois periaattees tulla sisää mun ikkunast jos se on auki... Ja mua pelottaa koska tuolt metsäst vois tulla ihminen ja tuijottaa mu huonee ikkunast sisää :o Teil jotain vastaavanlaist / kokemuksia? :O
Stalkkeri pelottaa
pelokaslapsi
13170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joskus pimeällä, kauhuelokuvan jälkeen, kun rupeaa ajattelemaan kaikenlaista tyyliin: tuolla vois olla mörkö, tai siellä voi olla joku zombi tms.
Ihmisiä en juurikaan pelkää. Jos pelottaa kauheena, voit hommata vaikka jonkun pippuri(vai oliko se paprika)-sumutteen ja pillin (jos joku käy kimppuun, voi aiheuttaa meteliä) joita sitten kuletat mukana. Jospa se vähän rauhoittas??
Älä huoli mä olen pitänyt vahtia sun ikkunan alla ja kerron sulle jos siihen tulee joku.
Siis mulla on todettu pelko-oireinen ahdistushäiriö eli kun pelkään, pelkään ihan saatanasti :D mut joo, toi vois olla kyllä hyvä toi pippurisumute! Mut toisaalta kun sitä kuljettais mukana, olis koko ajan sellanen levoton olo että pitäis olla valmistautunut hyökkäykseen tai jotakin...
jännässäPaikkaaLuomi voi kiitos, rauhoitit sydäntäni ♥
ei jammu setää taida olla se on vain myytti(jammu setä modi ois hyvä gta san andreakseen)
Valitettavasti jammu-setä on täyttä totta. Jammu Siltavuori sen nimi tais olla ja on tosiaan raiskannu alaikäsiä ja sit myöhemmin tappo ja poltti(ehk myös raiskas) kaks 8v pikkutyttöö. Sit myöhemmin ku oli pääsemässä ehdonalaseen(pois vankilasta ennen tuomion päättymistä) mutta hän ei menny siihen koska näitten lapsien vanhemmat ois aika varmasti tappanu hänet.
Jammu sieppasi kaksi tyttöä 1989. Hän murhasi heidät ja hävitti ruumiit polttamalla. Valitettavasti se on totta. Jammu eli Veikko Siltavuori on nyt kuollut.
Minä olen onnekseni niin sen verran järkevä, että en katso minkäänlaisia kauhuelokuvia. Niin olen myös välttynyt monilta valvotuilta öiltä.
siis jammu setä on totta minä vain luulin että hän on joku urbaani legenda
Jammu Siltavuori on jo kuollut tiedoksi vain. Ja stalkkeri ja pedofiili (tai tällänen ''sexual predator'') on ihan eri asia. Stalkkerihan saattaa seurata sinua ja tuijottaa tai jtn tällästä. Stalkkeri on useinkin vain harmiton ''ihailija''. Havaitsen nyt itse tällaista paranoiaa aloittajan viestistä.
Lue Slendermanista. Auttaa varmasti.
Itselläni on kokemusta, mutta kukapa nyt uskoisi, vaikka kertoisinkin...
Kerro toki. :DD Vaikka emme uskoisi.