Tilasin Soneralta iPhonen ja puhelin tuli, mutta ei siihen sopivaa mikrosim-korttia. Pitääkö se tilata vielä erikseen?
Apua!
2
150
Vastaukset
Morjesta sadddeey :)
Kyllä siinä olisi pitänyt tulla automaattisesti mukana se oikea sim-kortti. Hmmm, jostain syystä se ei nyt sitten kuitenkaan tullut, eikä se enää sieltä tulekaan. Onko sulla lähettyvillä Sonera Kauppaa --> http://bit.ly/1eVzOgU, pääsetkö hakemaan kortin sieltä? Saisit sen heti käyttöösi.
Jos ei ole, otappa chat-yhteys asiakaspalveluumme Omilla Sivuilla www.sonera.fi/omatsivut (matkapuhelin -> liittymänhallinta) niin laitamme sinulle sellaisen postiin :)
Tero@SoneraPartio
(poistin äskeisen viestin kun kirjoitin osoitteen väärin)Anteeksi, olin väärässä! Nykyään, kun laitteet tilataan osamaksulla eikä liittymään sidonnaisena, oikeankokoista sim-korttia ei mene enää automaattisesti mukana. Silloin menee, jos samalla kertaa tilataan uusi liittymä tai päivitetään nykyistä liittymää. Pelkän laitetilauksen mukana ei siis mene.
Pahoitteluni väärästä infosta. sadddeey, onhan sinulla jo homma paketissa :)
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartio
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413123- 823094
- 2062579
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362235- 311569
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411426Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231423- 101284
- 131279
- 221251