Taas uudistuu suomi24? Treffit palsta muuttui ihan käyttökelvottomaksi, ja periaatteessa koko suomi24 myöskin kun viimeksi uudistettiin.
Mikä siinä on että pitää toimivia palveluja uudistaa? Aina ne on menny huonommaksi ja huonommaksi. Onks tää suomi24 jonku uudensukupolven yritys, vaihtaaha teinitkin kokoaja musamakuaan ja seurustelukumppaniaan. If you know what I mean.
Uudistuu taas!?
5
199
Vastaukset
- hölmöläisten hommia
Miten tämän kehitysideat palstan löytäminen on tehty näin vaikeaksi,pitää siis googlettaa s24 kehitysideat niin pääsee suoraan tähän.
- rahan vuoksi
Kerropa yksi kaupallinen keskustelupalsta, joka "uudistuksen" jälkeen olisi ollut entistä parempi aiempien keskustelijoiden kannalta.
Näissä uudistuksilla on tarkoituksena saada entistä enemmän mainoksia lataavia ja klikkailevia lukijoita. Jos sinä et ole mainoksista innostunut niin sinä et kuulu keskustelupalstan kohdeyleisöön. Kiinnostus palstan aiheesta ei merkitse pätkääkään. Asialliset viestit palstalle tai aktiivinen osallistuminen keskusteluun ei merkitse pätkääkään. Ainoa mikä merkitsee on mainoksien latauskerrat ja erityisesti mainoksien klikkauskerrat. Niistä maksetaan Suomi24:lle rahaa ja tuon rahan saannin maksimointi on uudistusten päätarkoitus.
Jos palstalle saadaan entistä typerämmällä ulkoasulla miljoona kärpästä syömään p*skaa niin uudistus on onnistunut ja projektipäällikkö ansainnut bonuksensa. Vanhat käyttäjät vaikka kuolkoot pois kunhan tilalle tulee riittävän monta uutta. Valituksen ja huonon palautteen määrällä ei ole mitään merkitystä, kunhan mainosten latauskertojen määrä lisääntyy. Suomi24:ää ei kiinnosta kuka klikkaa kunhan klikkauksia tulee.
Suomi24 ei ole yhteisöllinen keskustelufoorumi vaan kaupallinen toimija, tehtävänään voiton maksimointi. Uudistuksia tehdään siksi, että jonkun mielestä rahakone voisi olla vieläkin tuottoisampi. Yhteisöllisissä keskustelupalstoissa tilanne on toinen. Täällä puhuu raha. - tuohtunut
Juurikin näin! Tästä on tehty vain kaiken aikaa huonompi, meidän käyttäjien kannalta. treffit todellakin meni aivan kelvottomiksi, kuten keskustelupalstan puoli. Ymmärrän monissa osioissa että tilaa on rajatusti viestin pituudelle, mutta esimerkiksi tuolla tarinoiden ja novellien puolella se on täysin järjetön, ja raivostuttava systeemi että tarvitsee jakaa paloihin tekstit.
Tehdään uutta vain uuden takia, pilataan toimiva ja hyväksi havaittu samalla..
Kuin myös tämä mainos asia, olen täysin samaa mieltä, kunhan saadaan vaan uusia klikkejä, se on ainoastaan joka merkitsee. Yhtä käyttäjää kohti joka jää pois koska sivusto kelvoton käyttäjälle, tulee 10 uutta kun uudistellaan ja mainostellaan.
Nyt on ilmestynyt joku allerin aivan mielettömän raivostuttava mainos joka rullaa ruutuun joka ikinen kerta sivun päivittyessä!!
HELVETTIIN TUOLLAISET!!!! Ei todellakaan tee mieli selata sivustoa tai käyttää tätä kun koko ajan yksi ja sama, yleensäkin mainospaska pomppii silmille!
Se että niitä tuolla sivussa vilkkuu, on välttämätön paha, ei häiritse niin käyttöä, tuo silmille pomppiminen koko ajan on RAIVOSTUTTAA!
Ja ainakin minun kohdalla se on täydellinen anti mainos! EN TODELLAKAAN KATSO SITÄ SAATI MILLÄÄN TAVALLA TULE ALLERIN KANSSA OLEMAAN MISSÄÄN TEKEMISISSÄ JOS SE MINUSTA ON KIINNI!!! Ihan vaikka vittuillessani jos en muuten, järisyttävän ärsyttävästä mainonnasta!- mitkä mainokset?
Asenna AdBlockPlus, eipä pompi eikä vilku enää missään.
- adblokkeri käytössä
mitkä mainokset? kirjoitti:
Asenna AdBlockPlus, eipä pompi eikä vilku enää missään.
Ilman adblock plussaa suuri osa netistä on käyttökelvotonta mainosten hyppiessä silmille ja kaikenmaailman popup - ikkunoiden aukeillessa itsestään. Täälläkin adblock plus on ollut välttämätön jo vuosien ajan. Mulla ei ole sallittu edes ne huomaavaiset mainokset vaan riivin raa'asti kaiken.
Jos palsta muuttuu sellaiseksi ettei se toimi adblockereiden kanssa niin en tänne enää eksy. Parissa paikassa tuollaistakin on kokeiltu. Harva niistä on edelleen pystyssä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515876Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714605Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt923746Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään623293SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502453Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352359Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219