Toki vain kaikille suomalaista suosiville Linuxia käyttäville.
Hyvää itsenäisyyspäivää!
ei luopioille
884
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olisit yhtä hyvin voinut henkilökohtaisesti käydä toivottamassa hyvät itsenäisyyspäiväsi - sen verran vähän noita sinun kavereitasi suomessakaan on!
http://netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qpct=6
Siltähän tuo vähän vaikuttaa......
Tehoa ja luotettavaa toimintaa haluavat suosivat Linuxia.
top 500 supercomputers
2013-06-19 http://www.top500.org/statistics/list
http://aijaa.com/wqBfgM
2013.5
Linux........95.2 %
windows.....0.6 %
Unix...........3.2 %
Bsd............0.2 %
na_mixed....0.8 %
Mac..............0 %
Kiitos Linus!
Ihanaa että saamme käyttää Suomalaista Linux-ydintä, näin itsenäisyyspäivänä! Vieraan valtion kerneli-kurttaukset yrittävät nujertaa Suomalaista Linuxia, mutta ei ei ei kaupallinen roska kiinnosta ketään, ekä siitä ole Linuxin korvaajaksi!
Hyvää itsenäisyyspäivän iltaa kaikille Linux-käyttäjille ja sen lisäksi kaikille valkoihoisille Suomen suomalaisille säätyyn katsomatta. Poislukien windows-hihhulit, jotka eivät ole ihmisiä ollenkaan.
Lienevät kait windows hihhulitkin sentään ihmisiä? Mutta joo, enempi ne juhlii tätä "Halloweenia"
http://www.catb.org/~esr/halloween/index.html
win-hihhulit ovat meidän isänmaallisten mielestä vain sylkykuppeina isänmaan saastaa, jotka pitäisi surutta teloittaa pettureina. Ne eivät ole ihmisiä, vaan kusipäisiä vieraan valtion vakoilun suosijoita ja tuputtajia.
Tällä palstalla isänmaan pettureilla kuola valuu, mutta kuolan valuminen ei vaikuta Suomalaisen Linuxin ylivoimaan.