Millaistahan on olla "töissä" tuollaisessa paikassa? Palkka on tietysti kohtuullinen, mutta kaikki tietävät, että et ole onnistunut missään. Et edes elämässäsi, kun tuo on ainut mihin olet kelvannut. Wirma, joka pitää onnistuneena suorituksenä lähes miljoonan euron menetystä?....olisihan sitä tietysti voinut mennä kaksi tai kolmekin mijoonaa.
Wirma
-maksaja-
10313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nouskaa kapinaan siellä Lappeessa! Kadulle vaan osoittamaan mieltä niinku etelässä.............
Ei nämä vellihousut uskalla kadulle lähtee huutelee kun täällä itkeminen ja valittaminen on helpompaa ja turvallisempaa kun ei tarvii tulla esiin omalla naamalla.
paraskii velli naama..
Ei senttiäkään enää kankkulan (Wirman) kaivoon!
T: Pienyrittäjä LPR.
Mielestäni Wirman voisi yksityistää. Aivan samalla tavalla kuin lentokenttääkin ehdotetaan yksityistettävän. Samalla voitaisiin testata onko Markus Lankinen puheidensa takana. Tässä olisi hänelle sopiva toimitusjohtajan pesti!
Wirman onnistuneet projektit?
Sehän hoiteli ne viime joulun myyntikojut....ai niin....v..tuksihan sekin meni.
Kertokaa mitä Wirma on saanut aikaan?
Kaupunki kärsii demokratiavajeesta, joka muodostuu näistä kaupunkiyhtiöistä, nämä junailee miljoonahankkeita ilman mitään kontrollia, laki edellyttää salailua, äänestäjä ei pääse puuttumaan mitenkään näiden tekemisiin. Paikalliset torniaiset, eli poliitikot ovat tässä mukana, mutta eivät oman pesän likaamisen vuoksi voi tähän puuttua.
wirman toimintaraportti vuodelta 2013, henkilöstökulut (ei sivukuluja, pelkät palkat ja palkkiot) 1 432 317,99 euroa. Työllistänyt keskimäärin 21 henkilö. Tästä saa lyhyellä matikalla kuukausipalkaksi 5683e.. Miten tuonne pääsee töihin?!?!
Minä olen ainakin wirmassa töissä loppuun asti. En saa mistään noin helpolla palkkaa tuollaisia määriä. Mitä siitä, jos vähän menee projektit pieleen ,ei tästä vastuuseen joudu.