Kannattaako NHL 14:sta ostaa, jos omistaa jo NHL 13:sta?
Huomaako peleissä mitään eroa?
Monessa peliarvostelussa on sanottu, että NHL 14:sta ei ole mitään mullistavia uudistuksia ja peli on lähinnä päivitysversio edellisestä.
Myös pelaajien ratingista on ollut moitetta. Patrick Kane on kuulemma kokonaisuudeltaan 88, vaikka ainakin omasta mielestäni hän voisi aivan hyvin olla 90. Tämä tosin on ongelma jo NHL 13:sta.
NHL 14 vs NHL 13
7
385
Vastaukset
- Jos ensiostat,osta14
No kaikki nhl sarjan tekeleet on edeltäjiinsä nähden, enemmin tai vähemmin päivityksiä.
Itsellä vain nhl 2010 ja hyvin jaksaa pelata, eikä mitään päivityksen tarvettakaan juuri ole.- 141414141414141414141414
Mielipiteitä on monenlaisia.
Jos verrataan noita aikaisempia versioita juuri ilmestyneeseen NHL 14:sta, niin kyllähän siinä pelattavuudessa on merkittävä ero.
Tuo True Performance Skating-ominaisuus on muuttanut pelisarjaa huomattavasti realistisemmaksi ja uusi fysiikkamoottori tekee pelaamisen paljon aidomman tuntuiseksi.
Myös harhauttamista on paranneltu One Touch Deke-ominaisuudella.
Ja onhan siinä sekin puoli, että uusin versio on ajantasalla jo pelkästään kokoonpanojenkin puolesta.
- änäri 14
Nhl 14... Se on vaan niin paljon parempi, uusia modeja ja yms.... Kyllä kannattaa nhl 14
- syäpäää
Änäri ilman eashl:ää olisi täys syöpä, ilman sitä pelimuotoa olisin lopettanut pelaamisen jo ajat sitten. Peli on täynnä glitchejä, bugeja sekä mahdollisuuksia kusettaa, legenda3 saat eashl-pelaajallesi parissa päivässä. HUTissa pystyt tekemään miljoonia puckseja vaivatta, leaderboardeissa voit saada puhtaan rekordin faceoff loopin avulla tai jos hallitset IP boottauksen.
- asdf2
Ykköseksi et faceoff loopin avulla pääse :D Xboxin puolella sellanen GT ku Konookkeli tekee tätä. kaverilla YLI 700 voittoa ja muistaakseni alle 10 häviöö eikä siltin pääse leaderbordeissa ekaksi! HAHHAHHAH olet säälittävä konookkeli, jos tulee vastaan HUTissa joukkue nimeltä T P S niin älkää pelatko!
- Tyhmät
Kaikki edeltäjään nähden samoja? Eli ei kannata ostaa 14 ku on jo 94
- paskakiisseli12435
NHL 13 on parempi kuin 14. Uudemmassa versiossa ainoat maalit jotka uppoavat sisään on liru paskamaaleja, jotka valuu maaliin maalin edestä maalivahdin ja kolmen oman puollustajan mailoista, kun taas lämärit siniviivalta eivät mene koskaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851838- 821680
- 501339
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471275Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481172- 1161150
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23952- 39935
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59922Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket23903