Vanhoja tarinoita / kysymyksiä

uusia juttuja

Hassua miten näillä sivustoilla "pidetään hengissä" keskustelua ja kysymyksiin vastaillaan, jostain vuoden 2007 matkasta. (varmaan vanhempiakin)
"Kokemuksia tästä hotellista", "olemme lähdössä perheen kanssa ...." . Koko hotelli ei kuulu enään ko. matkanjärjestäjälle, hinnat yms. pikkusen muuttuneet 6-7 vuoden aikana !
Kannattaisi siis katsoa mihin kysymyksiin vastailee - aloittaa uutta keskustelua.
NO, jotain sääennustajaa lomasäästä voi tietenkin leikkiä nyt jälkeenpäinkin.....
Sitten, jokaisessa pitemmässä ketjussa on nämä "turistirysä" ihmiset....... :)

6

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säämies

      Paljon vanhempiakin löytyy (2004). Missä kysellään tietoa hotellista ja kohteesta.
      Ihmettelen tälläisiä kysymyksiä, kun omistaa kuitenkin netin. Tietoa löytyy netistä, hotellista, ympäristöstä ja monesti pääsee "kävelemäänkin" mapsin avulla.
      Täälä vastaukset monesti "mielenterveyteen" yms. viittaavia kun on pitempi ketju. Sitten oma lukunsa juurikin nämä "turistirysä" kirjotteliat - jotka EI ole itse edes matkustelleet.
      "Minkälainen sää kanarialla tammikuussa" - kukas sen varmaksi tietää - lämpösempää kun Suomessa - todennäköisesti :)

    • polvästit

      Yleensäkin typerää kysellä "millainen sää maaliskuussa kanarialla".
      Millanen se on Suomessa ? Kysyjillä on netti käytössä ! sieltä näkee vuoden KESKIARVOT matkan ajankohdalle. Täältä tuskin kummempaa "sammakkomiestä" löytyy ennustamaan.
      Niin, näitä kysymyksiä pyöritellään netin sivuilla vuositolkulla :)
      parempia aiheita odotellesa ...

    • meinasin nyt

      Perskuta just meinasin kirjottaa ite syksyn 2012 "ensikesän matkakohde" kommenttiin
      Eivätköhän kysyjät ole jo matkansa valinneet ja mahdollisesti myös kotiutuneet.
      Pitäs tosiaan poistaa näitä vanhoja kysymyksiä "minne ja mimmonen sää"

      • palattukin

        Sama vika. "reissumutsi" 2012 kyseli äkkilähtöjä. Eiköhän se reissu oo heitetty.


    • enemmän irti

      Yllättävää, että ihmiset ITSE ottaa niin vähän selvää kohteesta,säästä, hotellista, yms. vaikka netti on pullollaan ihan oikeaakin tietoa kohteesta. Eikä näiden palstojen "mielipiteistä" esim. hotellista ja ympäristön tarjonnasta.
      Meille on yksi matkan odottamisen "harrastus" selvittää kulttuuria, nähtävyyksiä, ruokia yms. maasta ja kohteesta. Nykyisin pääsee myös "kävelemään" mapsin kautta monia kohteita, voi tutustua etukäteen paljonkin.

      • ajankuluakin

        Samaa olen ihmetellyt, mitä kysellään.
        Täältä tuskin parempaa sääennustajaa löytyy kuin nuo "keskiarvot",joita nettissä.
        Kohde ja hotelli onkin sitten jo mielipidekysymyksiä - " kaikki kanirian käviät on tuulipukukansaa" jne. Paras otta selvää itse, avoimin mielin, " pessimistisellä asenteella " EI VOI pettyä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      28
      1674
    2. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1147
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1130
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1107
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1029
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      960
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      942
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      114
      888
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      887
    Aihe