Moikka!
Vielä kerran (jos joku ystävällinen viitsii vastata) varmistukseksi kysyisin, käykö Turkissa (Alanyassa) Visa Electtron automaateissa???
Kiitos.
Visa Electron!
6
1269
Vastaukset
- visailija
käydä kaikissa automaateissa ympäri maailmaa, joissa on visa-tunnus.
- mimmu
jos automaatti ei toimi ni rahanvaihtopisteest voi nostaa kortil rahaa
- alanya
kyllä minä ainakin olen nostanut visa elektronilla rahaa alanyassa.
- visa electron
Ja taas kerran että edullisinta on maksaa ostokset kortilla, ei mene provikoita ja kurssi himpun verran parempi kuin vaihtopisteissä.
- kiukau
visa electron kirjoitti:
Ja taas kerran että edullisinta on maksaa ostokset kortilla, ei mene provikoita ja kurssi himpun verran parempi kuin vaihtopisteissä.
minå olen ainakin maksanut turkissa alanyassa kyllä käy
- pirre
Kyllä käy esim. Dis-pankki keskustassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353