Olisiko kellään mitään kivaa ideaa tai ehdotusta siitä millä tavalla syntymäpäiväjuhlia voisi juhlistaa Krabilla? Kyseessä on pyöreät kuuskymppiset joita olemme aikeissa juhlistaa / paeta ihan vain kahdestaan paikan päällä.
Jokin juhlavampi ravintola voisi olla kiva, tai yksityinen veneen vuokraus. Hemmotteluhoitokin kävisi .. jotain johon voisi saada mukaan jotain extraa.
Syntymäpäiväjuhlat Ao Nangissa
4
925
Vastaukset
- esimerkiksiii
Riippuu paljonko haluatte käyttää rahaa s-päiviin. Itse arvostaisin seuraavaa;
- sovit hotellin kanssa special aamuaisesta juuri teille. Päivä alkaa tällä.
- aamusta pitkähäntävene vuokralle vain kahdestaan, siis kuljettajan kera (vuokra sovittavissa erikseen, mutta 1500thb/esim 6h on sopiva hinta, veneitä on ao nangin paaluravintoloiden päässä rantaa)
- päivän päätteksi hieronta joko rannalla tai hierontapaikassa (jos luksusta haluaa niin hieronta jossain spa:ssa löytyy rantakadulta), hieronta maksaa rannalla 150-200thb, spa 500-1000thb (siihen kuuluu muitakin hoitoja ja kesto 3-4h)
- auringonlaskun aikaan hienoon ravintolaan (vaatii etukäteisvarauksen netin kautta, jotta saa parhaan pöydän). Suosittelen Tophill-ravintolaa. Näkymä ympärillä oleville vuorille ja merelle. Tuovat ilman eri maksu kakun ja laulavat synttärilaulun kaupan päälle. Paras hinta/laatusuhde ja parhaat näköalat.
- Loppuilta esim cabareessa (ladyboy cabaree), löytyy central alueelta 3. kerros, Blue Angel ravintola
huom. veneretken voi korvata elefanttiratsastuksella (hotelli järjestää) Nosey Parkers norsupuistossa. - Joulun korvilla
Wow!
Hei kiitos kovasti vastauksestasi. Kyllä tämä Krabi-palsta on sentään ylivoimaisesti fiksuin kaikista näistä Thai-palstoista :D
Tästä sain valtavasti ideoita ikimuistoisen kokopäivätoimisen synttäriyllätyksen järjestämiseen. Jo pelkkä tällaisen suunnittelu tuntuu isolta osalta tulevaa lomaa.
Jos satut olemaan samanaikaisesti paikalla, tervetuloa lasililliselle :D- esimerkiksii
Tullaantullaan...Me olemme paikanpäällä 4.2. alkaen...ollaan omatoimimatkalla ja majoitutaan ainakin 5 yötä Ao Nangissa :)
Samoja asioita/tekemistä olen itsekin miettinyt,kun on tarkoitus juhlistaa yhdessäoloa reissun aikana.
- Anonyymi
Mulla vuoden alussa sama kuin aloittajalla, mutta vaan eri kymmenet! Tophill näyttää erityisen upealta! Onko muita ideoita kellään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668