Syntymäpäiväjuhlat Ao Nangissa

Joulun korvilla

Olisiko kellään mitään kivaa ideaa tai ehdotusta siitä millä tavalla syntymäpäiväjuhlia voisi juhlistaa Krabilla? Kyseessä on pyöreät kuuskymppiset joita olemme aikeissa juhlistaa / paeta ihan vain kahdestaan paikan päällä.

Jokin juhlavampi ravintola voisi olla kiva, tai yksityinen veneen vuokraus. Hemmotteluhoitokin kävisi .. jotain johon voisi saada mukaan jotain extraa.

4

944

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esimerkiksiii

      Riippuu paljonko haluatte käyttää rahaa s-päiviin. Itse arvostaisin seuraavaa;
      - sovit hotellin kanssa special aamuaisesta juuri teille. Päivä alkaa tällä.
      - aamusta pitkähäntävene vuokralle vain kahdestaan, siis kuljettajan kera (vuokra sovittavissa erikseen, mutta 1500thb/esim 6h on sopiva hinta, veneitä on ao nangin paaluravintoloiden päässä rantaa)
      - päivän päätteksi hieronta joko rannalla tai hierontapaikassa (jos luksusta haluaa niin hieronta jossain spa:ssa löytyy rantakadulta), hieronta maksaa rannalla 150-200thb, spa 500-1000thb (siihen kuuluu muitakin hoitoja ja kesto 3-4h)
      - auringonlaskun aikaan hienoon ravintolaan (vaatii etukäteisvarauksen netin kautta, jotta saa parhaan pöydän). Suosittelen Tophill-ravintolaa. Näkymä ympärillä oleville vuorille ja merelle. Tuovat ilman eri maksu kakun ja laulavat synttärilaulun kaupan päälle. Paras hinta/laatusuhde ja parhaat näköalat.
      - Loppuilta esim cabareessa (ladyboy cabaree), löytyy central alueelta 3. kerros, Blue Angel ravintola
      huom. veneretken voi korvata elefanttiratsastuksella (hotelli järjestää) Nosey Parkers norsupuistossa.

    • Joulun korvilla

      Wow!

      Hei kiitos kovasti vastauksestasi. Kyllä tämä Krabi-palsta on sentään ylivoimaisesti fiksuin kaikista näistä Thai-palstoista :D

      Tästä sain valtavasti ideoita ikimuistoisen kokopäivätoimisen synttäriyllätyksen järjestämiseen. Jo pelkkä tällaisen suunnittelu tuntuu isolta osalta tulevaa lomaa.

      Jos satut olemaan samanaikaisesti paikalla, tervetuloa lasililliselle :D

      • esimerkiksii

        Tullaantullaan...Me olemme paikanpäällä 4.2. alkaen...ollaan omatoimimatkalla ja majoitutaan ainakin 5 yötä Ao Nangissa :)
        Samoja asioita/tekemistä olen itsekin miettinyt,kun on tarkoitus juhlistaa yhdessäoloa reissun aikana.


    • Anonyymi

      Mulla vuoden alussa sama kuin aloittajalla, mutta vaan eri kymmenet! Tophill näyttää erityisen upealta! Onko muita ideoita kellään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      196
      970
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      55
      762
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      672
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      572
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      15
      506
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      49
      503
    8. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      465
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe