Yhdistelmävaunut hankinnassa 2014!

Baby2014!

Hei, Mitkä yhdistelmävaunut kannattaa ostaa? Kiinostaisi Emmaljunga merkkiset. Mitkä mallit on hyviä Emmaljungalta? Hyvät ja huonot puolet kiinostaa ja käytännön kokemuskset.:)
Mitä eroa on Emmaljungan ja Brion vaunulla paitsi hinta erot.. Brioistakin sais kertoa hyviä , huono puolia jne.
Mikä väri / mateiaali kannattaisi valita, jotta vaunut ois suht hyvännäköiset pitkään.
KIITOS.:)

5

438

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • briohappy

      Miulta ääni Brio Happy yhdistelmille. MIelestäni yksinkertaisuudessaan tyylikkäät vaunut ja laatu vaikuttaa hyvältä. Hyvä jousitus ja kankaat pysyneet hyvinä. Mustaa väriä välttäisin kankaissa, koska haalistuu helposti kulahtaneen näköiseksi. Meillä siniset, jotka pysyneet hyvinä. Tosin sitten jossain vaiheessa varmaan haluaa ketterämmät rattaat kääntyvillä pyörillä, mutta esim. talvella perusmalli on ihan paras isommallakin lapsella.

    • Reqqw

      Minulta ääni hartaneille.
      Hinta edullisempi ja varaosat tulee nopeasti Saksasta suoraan kotiin. ( kerran olen tarvinnut kun meni rikki sellainen jousi.

      • nämä hyviä

        Heittoaisa, kunnolla alas asti menevä kuomu (suojaa tuulella ja pakkasella), kuomun säätö yhdellä kädellä ja työntöaisan korkeuden säätö, nämä olen todennut käytössä hyviksi.


    • hannamariia
    • Hartan

      Hartaneille kanssa pisteet.
      Ekat ostin vauvatalosta ja toiset vauvamaailmasta.
      Ei mitään ongelmia ole niiden kanssa ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3864
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2801
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2468
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1829
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      28
      1519
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe