DC:stä pieni juttu

Semmosta kysyisin, että miten saa määriteltyä, mihin hubeihin kone yhdistää automaattisesti, kun pistät DC:n päälle? Nyt kun dc:n aukaisen niin automaattisesti se yhdistää 8 hubiin. Mutta haluaisin lyhentää listaa... Eli miten pitäisi menetellä
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menet sinne Favorite hubs (keltainen tähti) listaan ja otat ruksin pois niiden hubien edestä joihin et halua yhdistää. Ne voi myös poistaa siältä.

Äänestä
  • OK. Asia selvä. Kiitos avusta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys kirjoitti:

Semmosta kysyisin, että miten saa määriteltyä, mihin hubeihin kone yhdistää automaattisesti, kun pistät DC:n päälle? Nyt kun dc:n aukaisen niin automaattisesti se yhdistää 8 hubiin. Mutta haluaisin lyhentää listaa... Eli miten pitäisi menetellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu