Niin siinä kysymys tulikin.. osaako ja voiko kuka vaan katsoa korteista? Ostin itselleni sellaiset kirjatorilta, kun aina aihe kiinnostanut, mutta en tiedä mistä lähteä aloittelemaan...en vielä avannut niitä kun saan ne joululahjaksi vasta ;) mutta jos jollain neuvoja, niin kertokaahan ;)
Kukaan vaan katsoa korteista?
3
316
Vastaukset
- korttimestari
kannattaa aloittaa korttien tutkiskelusta, kuvien katselemisesta, merkityksien pohdiskeluista ja opiskelusta. Pidä kortit lähellä, sekoittele niitä ja harjoittele. Keksi joku hyvä ja läheinen, sinulle henkilökohtaisesti tärkeä säilytyspaikka.
- ennustaja.eu
Korttien tulkinnan oppii hiljalleen ja ajan kanssa. Vielä vuosien jälkeen kortit tuntuvat kertovan jotain uutta. Tai joku merkitys kortissa vahvistuu ja toinen tuntuu vähemmän tärkeältä. Kirjoista ja nettisivuilta oppii paljon.
Täältä löytyy myös tulkintoja ja voit kirjoittaa omia ajatuksiasi tai kysyä tulkitsijalta tarkennusta: https://www.facebook.com/ennustaja.eu - kyllä voi
Voi kuka vaan katsoa korteista. Osta kortit jotka puhuttelee sinua. Eli sama kun vaatekaupassa; kun näet ne niin "Minun on saatava juuri nuo". Aloittelijoillehan suositellaan kuitenkin kuvakortteja, eli voit ensin katsoa kuvaa ja miettiä että mitäs tuossa oikein tapahtuu.
Menin myös sivulle tajuntamedia ja siellä oli kauppa jossa myytiin opas viisauteen dvd. Ostin sen ja se oli todella hyvä, suomenkielinen ja avasi tarotmaailmaa.
Myös alkuun joku opaskirjanen on hyvä! Kortteja on kuitenkin 78 (poikkeuksia löytyy paljon) joten niiden oppiminen kestää kyllä pitkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7193074Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622772Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o622556Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä312477Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582038Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181559Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121552- 491529
- 771514
- 571439