Koneessa Windows 7 Premium. Kuusi vuotta vanha kone Acer. Sähköposti Windows Live Mail välillä oikuttelee! Jos yrittää lähettää postia kone sammuu. Samalla hetkellä kun painaa sähköpostiviesti painiketta. Missä vika? Vaihdoin juuri virtalähteen uuteen. Käynnistyksessä oli vaikeuksia. Kone sammui käynnistyksen yhteydessä. Käynnistys onnistuu virtalähteen vaihdon jälkeen. Onko vika sähköposti ohjelmassa? Pystyykö Windows 7 asentamaan Windows Mail postin? Oli aikaisemmin Vistassa. Jos pystyy miten asennus tapahtuu!
Window Mail
Posti
480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo koneen sammuminen ei ole kyllä normaalia. Aiheuttaako mikään muu ohjelma tätä? Esim jos selailet nettisisivuja selaimella?
Netti sivujen selaamisessa ei ongelmia. Voisiko emolla olla vikaa? Esim. konkissa! Ei kyllä ole pullistuneita konkkija.
Ei se vika sitten konkissa eikä emolevyssä ole, jos esim. netti ym ohjelmat toimii .
Ongelma on luultavasti tuossa Win live -mail ohjelmassa, joka kaataa koneen.
Poista se ohjelma, ja asenna uudelleen:
https://www.dicame.fi/sites/dicame.fi/files/Windows_Live_Mail_2011.pdf
Emolevyssä voi olla vikaa mutta omituista jos kone sammuu vain tuota sähköpostiohjelmaa käytettäessä mutta ei jos käyttää muita ohjelmia.